TdS: Martina Jakše 16. místo ve sprintu ve Val Mülstair potěšilo

Martin Jakš byl jediným z českých běžců na lyžích, který dosáhl na body v dnešním sprintu ve švýcarském Val Mülstair (mištér). Z kvalifikace dokázal postoupit pětadvacátým nejrychlejším časem, ve čtvrtfinále ale další postup nepřidal.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Martin Jakš - Tour de Ski | Foto: Jan Kaliba

„Hned od startu jsem jel na poslední pozici a pak už se tady špatně dostávalo dopředu. Nechtěl jsem to tahat a pak v kopci první tři poodjeli a mně se tam vytvořila malá mezera. Pak jsem měl štěstí, že tam Ital v závěru spadl, takže jsem dojel třetí,“ popisoval svůj čtvrtfinálový závod Martin Jakš.

Jelo se v údolí Mülstair, které je domovským místem Daria Cologni. Ten má svůj fanklub známý svými velkými kravskými zvonci. „Atmosféra je tady příjemná. Není to jen ta skupinka, ale je tu i spousta lidí podél trati a ty závodníky to žene dopředu,“ chválil Martin Jakš diváky ve Švýcarsku.

Přehrát

00:00 / 00:00

S Martinem Jakšem si po sprintu ve Švýcarsku povídal Jan Kaliba

„Doufal jsem, že postoupím, to se naštěstí podařilo a bonusové vteřiny se budou hodit. Po závodě se sbalíme a hned jedeme, abychom byli co nejdříve v Toblachu,“ míří myšlenky Martina Jakše na čtvrtý závod Tour de Ski.

Jan Kaliba, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme