Teď je znovu řada na mně, říká před Tour de Ski Lukáš Bauer

Cologna, Northug, Bauer. V tomto pořadí doběhli letos v lednu první tři běžci na lyžích na vrchol sjezdovky Alpe Cermis, kde tradičně končí seriál Tour de Ski. Stejně se jmenují i hlavní favorité letošního šestého ročníku. V něm to bude mít Lukáš Bauer proti mladíkům ze Švýcarska a Norska zase o něco těžší.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lukáš Bauer u tratí na Holmenkollenu na mistrovství světa 2011 | Foto: Jan Kaliba | Zdroj: Český rozhlas

„Na to, jestli nejsem už dost starý, se mě ptá čím dál více lidí. Nevím, možná mají lidé pocit, že ten Bauer už je tady fakt dlouho. Ale já jsem nikdy neřešil, jestli závodím s člověkem, který je starší nebo mladší,“ reakce Lukáše Bauera na otázku, jestli bude při letošní Tour de Ski boj proti dravým soupeřům zase o trochu náročnější než loni, je svým způsobem přirozená. Ale že by se na věk svých soků vůbec neohlížel, to také neplatí úplně doslova.

„Když si projedeme startovku, tak těch lidí starších než já tam je pár. Northug a Cologna jsou vlastně o devět let mladší a kralují teď lyžování. Já to ale neřeším,“ tvrdí Bauer, který se ponořil do světa statistiky a pravděpodobnosti a vynořil se s poznáním, že i přes konkurenci po vítězství hladového Northuga a zarputilého Cologni je letos řada na něm, aby Tour de Ski potřetí vyhrál.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jan Kaliba si před Tour de Ski povídal s Lukášem Bauerem

„Loni po dojezdu jsem říkal Colognovi jestli ví, kdo příští rok vyhraje. On na mě koukal, tak jsem mu dal nápovědu – Tak jak to bylo: Angerer, Bauer, Cologna, Bauer, Cologna… Tak jsem čekal, že řekne Bauer, ale on řekl Angerer. No, a byl tam u toho smutný Nortug, tak jsem mu řekl, ať není smutný, že bude zase druhý a i to je hezké místo,“ vtipkuje před začátkem Tour de Ski v německém Oberhofu Lukáš Bauer.

Ten zatím jako jediný dokázal vyhrát tento seriál závodů v sudých letech a má šanci v tom 8. ledna 2012 pokračovat. I díky tomu, že pořadatelé přidali do programu jeden distanční závod, což slabšímu sprinterovi Bauerovi nahrává.

Jan Kaliba, Štěpán Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme