Tenistku Janu Novotnou pojí blízké přátelství se Serenou Williamsovou

Jako první Češka v historii dostala od mezinárodní tenisové federace Cenu za vynikající výkony ve Fed Cupu, kterou převzala při letošním finále mezi Českem a Srbskem v pražské O2 areně. Jana Novotná ukončila aktivní kariéru v roce 1999, ale v prostředí tenisu se stále pohybuje a současné tenistky si jí velmi váží.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jana Novotná s oceněním od ITF | Foto: David Kubíček

Hodně blízké přátelství pojí Novotnou třeba s Američankou Serenou Williamsovou. „Na to, že ty top hráčky tolik kamarádů nemají, pokaždé když se vidíme, ať už je to v Paříži, na Wimbledonu nebo na těch exhibicích pro legendy, kam já jezdím, nebo když jsem pozvaná do královské lóže, líbí se mi to první přivítání.“

„Ona vždycky přijde, uchopí mě těma velkýma rukama, obejme mě, já se při tom dívám nahoru, a ona pak tím nejjemnějším hláskem řekne ‚Hi, Jana!' Je to fantastické," popisuje Jana Novotná rituál, který provází snad každé její setkání s někdejší královnou světového žebříčku.

Přehrát

00:00 / 00:00

S oceněnou tenistkou Janou Novotnou mluvila Tereza Jelínková

Vynikající vztahy má ale česká tenisová legenda nejen s aktuální olympijskou vítězkou, ale i s celou její rodinou, byť na ni třeba starší sestra Sereny Venus nemá z kurtu pozitivní vzpomínky. Pokaždé, když se s Novotnou utkala, prohrála.

„Vždycky jsem ji porazila, ať to bylo na Wimbledonu nebo v hale. A pokaždé, když jsem potkala jejich tatínka Richarda Williamse, pozdravil mě a začal ukazovat sliceovaný bekhend. Tak jsem si říkala, je to dobrý, aspoň na někom jsem zanechala dojem," směje se bývalá světová jednička v deblu.

Se Serenou Williamsovou se na kurtu nikdy nepotkala, ale moc ráda by si s ní zahrála alespoň exhibici. Stát proti tenistce, která jako jediná získala singlový i deblový Zlatý Grandslam, když vyhrála všechny čtyři grandslamové turnaje a olympijské hry v obou soutěžích, by byl pro Janu Novotnou jeden z vrcholných zážitků.

„Prvně bych se snažila vrátit servis, to by byl dobrý začátek. Nevím, jak by to dopadlo, možná by mi museli ten kurt na jedné straně prodloužit, kdybych chtěla returnovat její servisy. No a pak svoji hru, krátký chopík hezky na síť, nedávat jí žádný tlak zezadu. Bylo by to zajímavé," přemítá brněnská rodačka, podle níž vyniká Serena Williamsová v mnoha ohledech.

„Je to prostě hráčka, která mi přijde hrozně zajímavá, nevyzpytatelná a hlavně hrozně silná v tom, že hraje hrozně málo turnajů, ale vždycky přijde s fantastickým přístupem. Je prostě jiná," říká Jana Novotná o hráčce, která dokáže servírovat rychlostí přes dvě stě kilometrů v hodině.

Zájem o exhibice

Povědomí sportovních fanoušků o úspěších českého tenistu v posledních letech značně vzrostlo, zejména díky Petře Kvitové a Tomáši Berdychovi a nejnověji díky týmovým triumfům ve Fed Cupu a Davis Cupu.

Jejich zájem o tento sport ale notně povzbuzují třeba právě i exhibice, při kterých už mohli vidět hvězdy takového formátu, jako Stefii Grafovou, Martinu Hingisovou nebo Máriu Šarapovovou. Nelze než doufat, že se splní přání Jany Novotné a tato soupiska se rozroste i o Serenu Williamsovou.

Tereza Jelínková, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme