Titul Krále bílé stopy mě zavazuje pro nadcházející sezonu, tuší Matura

Skokan na lyžích Jan Matura je Králem bílé stopy za sezonu 2012/2013. Nový panovník skutečně usedl na trůn až půl roku po té, co uzavřel zatím nejlepší sezonu svého života. Vyhlašování ankety spojené s korunovací totiž bylo součástí oslav 110 let lyžařského svazu. A skokani mu dominovali, málem dokonce skončili dva na prvních dvou místech.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Skokan na lyžích Jan Matura byl vyhlášen 18. září v Praze Králem bílé stopy, vyhrál anketu odborníků o nejlepšího sportovce Svazu lyžařů České republiky. | Zdroj: ČTK

„Chtěl bych poděkovat za tu cenu, i když jsem zvyklý být první, ale tak může být,“ vtipkoval herec Jakub Kohák, který vyhlašoval druhé místo.

„Pane Zadare, vy máte ale jen přečíst to, co máte v obálce,“ krotil moderátor herce reklamního trenéra Zadara, který nakonec přečetl, že druhá skončila snowboardistka Eva Samková. A za chvíli už si korunu užíval Jan Matura.

„Samozřejmě si toho velice cením, protože jsem se zařadil mezi vynikající sportovce, kteří tu anketu vyhráli. A je to samozřejmě i malinko závazek do nadcházející sezony,“ pravilo Jeho Veličenstvo Jan I. Matura.

Přehrát

00:00 / 00:00

U vyhlášení Krále bílé stopy byl také reportér Tomáš Kohout

Jen tak mimochodem, ani věkem už nepatří mezi nějaká princátka. V jeho 33 letech už ve středověku panovníci bývali ostřílenými vládci, ale skokanský král se ujal trůnu relativně pozdě.

„Zrál jsem asi jako víno, tak to přišlo trochu později. Ale jsem samozřejmě rád za to, že to přišlo vůbec,“ radoval se přesně tak, jako obvykle - spíše vnitřně než nějakým jucháním - skokan Jan Matura z vítězství v bitvě o Krále bílé stopy.

S trochou nadsázky se dá říci, že sotva korunu dostal, už aby se chystal na její hájení před poddanými - tedy dalšími skokany, kteří předvádějí už v letní sezoně takové výkony, že končívají na stupních vítězů v Grand Prix.

„Zdravá rivalita je vždycky potřeba, pak to žene i ostatní, aby se snažili víc a víc. Myslím, že nám to může jenom pomoct,“ říká Jan Matura, Král bílé stopy.

Hned se ale změní zase zpátky ve skokana. Sezona mu - stejně jako ostatním - začne Světovým pohárem koncem září v německém Klingenthalu.

Tomáš Kohout, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme