Tohle druhé místo beru jako vítězství, hlásila po dalším pódiovém umístění Samková

Snowboardistka Eva Samková zase může slavit. Tentokrát druhé místo v závodu Světového poháru v bulharském Bansku. V průběžném hodnocení Světového poháru se sice propadla na druhé místo, když jí předstihla v Bulharsku vítězná Australanka Brockhoffová, ale v rozhovoru pro Český rozhlas řekla, že je i tak nadmíru spokojená.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Eva Samková | Foto: FIS

Minulý závod Světového poháru ve Spojených státech jste vyhrála, ale teď tipuji, že i s tím druhým místem budete spokojená...

Určitě ano, jsem nadšená. Tohle druhé místo je pro mě jako první, protože tady byla tak krátká trať a málem jsem ze semifinále nepostoupila do finále. Jsem fakt ráda, že to takto vyšlo.

Přehrát

00:00 / 00:00

Snowboardkrosařka Eva Samková krátce po zisku druhého místa v závodě SP v Bulharsku poskytla rozhovor Českému rozhlasu

V Bansku se závodí na atypicky krátké dráze, záleží na startu a tam vám to prý s vašimi bolavými rameny moc nejde. Je to tak?

Bylo to o tom, že jsem musela dělat start, který mi nejméně vyhovuje a to kvůli těm mým ramenům a slabým rukám. Proto jsem tam byla vlastně nejhorší, kdyby byl jiný start, tak by to pro mě bylo lepší. Ale bojovala jsem, protože když to člověku nevyšlo na startu, tak na posledních dvou skocích to už nemohl dohnat.

Kdy vám bylo nejvíce úzko? Už v semifinále, ze kterého jste postoupila díky fotofiniši?

Ano. Měla jsem příšerný start, takže jsem se to snažila dohánět na prvním skoku. V cíli jsem si myslela, že jsem třetí. Bylo to podle mě o půl prkna, takže jsme už plánovali protesty. Pak to ale přehodili a bylo jasné, že jsem ve velkém finále.

Přišla jste o celkové vedení ve Světovém poháru, ale to se dá ještě dohnat, ne?

Myslím, že to vůbec nic neznamená. Nyní ztrácím 150 bodů, ale protože druhý dostává 800 bodů a první tisíc, tak se to dá stáhnout. Teď jedeme do Feldbergu a tam bude normální trať. Myslím, že je skvělé, že je to takto vyrovnané a zajímavé.

Tomáš Kohout, ČRo, Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme