Tomáš Kohout: Veerpalovi už nemusíme věřit

Sebral Lukáši Bauerovi dvě zlaté medaile - po jedné z mistrovství světa a olympijských her. Před letošním šampionátem v Oslo ale estonský lyžař Andrus Veerpalu ukončil kariéru. A dnes vyšlo najevo, že měl v té době pozitivní dopingový test.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

doping

Pravidelně dokázal zajet výborně dva závody v sezóně. Doma v Otepää a pak na vrcholné akci. I když se mu třeba v jiných závodech nedařilo. Andrus Veerpalu to prostě uměl. A hádejte, kdy měl letos pozitivní dopingový test na růstový hormon. Po Světovém poháru v Otepää.

Už dříve jsem měl potíž věřit tomu, že se dokáže tak výtečně připravit jen nejdůležitější závod sezóny a hlavně, že to umí čistě, bez dopingu. Ale testy měl vždy negativní.

On sám tvrdí, že nikdy nedopoval, estonský lékař se přidává, že hladina růstového hormonu mohla být vyšší kvůli fyzické námaze v tvrdému tréninku. To už jsem někdy slyšel. Kdy? Pokaždé, když jde o hormonální doping.

Přehrát

00:00 / 00:00

Tomáš Kohout: Veerpalovi už nemusíme věřit

Navíc, Veerpalu ukončil kariéru proto, že tělo jeho už nezvládalo vysoké dávky. Měl problémy hlavně s koleny.

I kdyby Andrus Veerpalu skutečně nikdy nedopoval, čemuž nevěřím, teď už pro mě bude opravdu tím „nažraným Estoncem", jak jsem mu dříve říkával jen mezi kamarády.

Tomáš Kohout, Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme