Tomáš Krupčík poprvé doběhl v elitní dvacítce, Fourcade obhájil křišťálový glóbus

Sprint biatlonistů v jihokorejském Pchjongčchangu ovládl Rakušan Julian Eberhard, který si čistou střelbou a druhým nejrychlejším během zajistil třetí vítězství ve Světovém poháru v kariéře. Porazil Američana Baileyho a Francouze Fourcada, který s předstihem obhájil velký křišťálový globus. Nejlepším z Čechů byl 19. Tomáš Krupčík, který se poprvé v kariéřed dostal mezi nejlepších dvacet závodníků.

Tomáš Krupčík

Tomáš Krupčík | Foto: (C) Český biatlon Petr Slavík

„Je to tu trošku náročný s časovým posunem a vším po závodě. Jsem hlavně rád, že to mám za sebou. Na to, abych se radoval z výsledku, zatím nemám síly,“ řekl v cíli Českému rozhlasu Tomáš Krupčík.

29letý biatlonista se poprvé v kariéře dostal do top 20 ve Světovém poháru. Pomohla mu k tomu především čistá střelba, na trati patřil mezi pomalejší.

Další Češi už chybovali. Michal Šlesingr s jedním trestným kolem na kontě dojel 24., Adam Václavík s Michalem Krčmářem dokončili sprint v páté desítce. Jaroslav Soukup se z 69. místa ani nekvalifikoval do stíhacího závodu.

Třetí vítězství v kariéře si připsal Rakušan Julian Eberhard, který byl druhý nejrychlejší na trati a obě střelecké položky zvládl bez chyby v celkovém čase 45 sekund. Se ztrátou 40 vteřin doběhl druhý mistr světa Lowel Bailey a třetí s dalšími pěti vteřinami navíc Martin Fourcade.

Francouz už má nedostižný náskok v čele Světového poháru a získá svůj šestý velký křišťálový glóbus v řadě. Vyrovná tak rekord Nora Ole Einara Björndalena.

SP v biatlonu v Pchjongčchangu (Korea):
Muži - sprint (10 km):
1. Eberhard (Rak.) 23:11,1 (0), 2. Bailey (USA) -40,7 (0), 3. M. Fourcade (Fr.) -45,4 (2), 4. Landertinger (Rak.) -48,1 (0), 5. Lesser (Něm.) -50,3 (1), 6. Windisch (It.) -54,1 (1), 7. Wiestner (Švýc.) -1:02,3 (1), 8. Eder (Rak.) -1:05,5 (2), 9. Garaničev (Rus.) -1:06,3 (2), 10. Pryma (Ukr.) -1:07,7 (0), ...19. T. Krupčík -1:26,9 (0), 24. Šlesingr -1:33,1 (1), 43. Václavík -2:07,3 (3), 49. Krčmář -2:12,3 (2), 69. Soukup (všichni ČR) -2:52,2 (1).
Průběžné pořadí SP (po 20 z 26 závodů): 1. M. Fourcade 1068, 2. Šipulin (Rus.) 708, 3. Schempp (Něm.) 673, 4. J. T. Bö (Nor.) 621, 5. Eberhard 573, 6. Peiffer (Něm.) 560, ...14. Moravec 416, 17. Krčmář 389, 21. Šlesingr 318, 53. Soukup 52, 61. Václavík 42, 65. T. Krupčík 34.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít