Tomáš Verner získal devátý titul mistra České republiky

Písecký rodák Tomáš Verner se podeváté v kariéře stal mistrem České republiky v krasobruslení. V polském Cieszynu zajel na mezinárodním šampionátu svůj nejlepší závod v sezoně, za svým maximem z roku 2008 zaostal jen o čtyři body.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tomáš Verner má po krátkém programu důvod ke spokojenosti | Foto: Michal Jurman

Vernerovi pomohl k zisku mistrovského titulu i fakt, že k volné jízdě nenastoupil jeho největší konkurent Michal Březina, který už v sobotu jel krátký program s horečkou.

„Čekají mě důležitější závody, takže jsem nechtěl riskovat, potřebuju být fit,“ zdůvodnil Březina v rozhovoru pro Českou televizi.

Druhý skončil za Vernerem Pavel Kaška, který společně s Březinou a novopečeným českým šampionem bude startovat na mistrovství Evropy.

V ženské části mezinárodního šampionátu se z titulu radovala Laura Raszyková, teprve šestnáctiletá krasobruslařka skončila v celkovém pořadí třetí. Obhájkyně titulu Eliška Březinová, která stejně jako její bratr Michal nebyla zdravotně v pořádku, byla osmá, v redukovaném pořadí pak čtvrtá.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme