Trenér Rybář bude Soukalovou sledovat na dálku. Už má lehčí pozici, věří

V ruském Chanty-Mansijsku vládne touto dobou pořádná zima, ale Gabrielu Soukalovou tam může zahřát mimořádný úspěch. Česká biatlonistka má nadosah celkové vítězství ve Světovém poháru, které si může definitivně zajistit už dnes po předposledním závodu sezony. Její snažení bude na dálku sledovat i reprezentační šéftrenér Ondřej Rybář.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ondřej Rybář bude sledovat stíhací závod na dálku z Čech | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

Po minulém závodě ve sprintu jste prohlásil, že ten nejdůležitější okamžik Gabriela Soukalová ustála, když svůj náskok v čele pořadí po náročném přesunu ze světového šampionátu na Sibiř uhlídala a ještě ho dokázala zvýšit. Znamená to, že už jste přesvědčený o tom, že Gabriela Soukalová velký glóbus získá?

Přehrát

00:00 / 00:00

S šéftrenérem biatlonistů Ondřejem Rybářem mluvil o Gabriele Soukalové moderátor Vladimír Kroc

Rád bych byl přesvědčený, ale nemůžu to říct. Momentálně body ještě nestačí na to, aby se v závodě mohlo stát cokoli a udržela si glóbus. Ale myslím si, že teď už má pozici daleko lehčí, než měla před sprintem. Ten byl zlomový a klíčový, aby si uhájila náskok a donutila Dorinovou-Habertovou dostat pod tlak.

Ona teď musí dvakrát vyhrát, aby dokázala Gábinu porazit. Neříkám, že je to vyloučené, ale je to daleko těžší role, než kdyby jí stačilo umístění na pódiu nebo do šestky.

Gabriela Soukalová je zatím dominantní v sezoně Světového poháru, v čem myslíte, že byla až doteď lepší než ostatní soupeřky?

Myslím, že Gábina si dokázala pohlídat stabilitu střelby. Nestřílí rychle, nenechala se unést atmosférou závodů. Vím, že má na to, aby střílela stejně rychle jako konkurence, ale dala na stabilitu a ta jí dokázala přinést výsledky.

Soukalová sbírá zbytky koncentrace. Může rozhodnout o zisku velkého glóbu

Číst článek

Bavili jsme se zhruba v půlce sezony, že nemá cenu nic výrazně měnit. Je potřeba to dotáhnout do konce a má před sebou příští rok, kde může udělat velký kus práce v rychlosti střelby. Určitě má na to, aby střílela rychleji.

Pokud by se Gabriele Soukalové skutečně povedlo vyhrát Světový pohár, byl by to obrovský úspěch, u kterého byste ale nemohl přímo na místě být, není vám to líto?

Jsou to asi největší okamžiky jak pro sportovce, tak pro trenéra. Ale myslím, že ne. Pokud by se jí to podařilo a přivezla glóbus domů, nic se neděje, jestli to bude o den dřív nebo později. Nerozhoduje, jestli u toho je jeden člověk navíc.

Každopádně je to moc příjemná chvíle, kdy člověk čeká, jestli to dopadne. V Čechách je to sen trenéra. Máme malý národ, ale určitě ne malý biatlonově. Byl bych strašně rád, kdyby se to Gábině povedlo.

Vladimír Kroc, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme