Trenér skokanů David Jiroutek se změnil v krejčího Jamese Bonda

Kombinéza má skokanovi na lyžích pomoci k lepšímu výsledku. Musí ho nést. Ale aby to nebylo moc, má dané své rozměry a nesmí plandat. A tak i ty zbrusu nové ještě potřebují upravit přímo na míru. A tak se stane, že se trenér změní v krejčího, píchne se o špendlík a novou kombinézu lehce umaže.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

David Jiroutek upravuje kombinézu Jakuba Jandy | Foto: Tomáš Kohout

Šicí stroj drží své tempo, zatímco trenér českých skokanů na lyžích ho krmí kombinézou. Jednou z těch nových, které je potřeba upravit.

„Krejčí by se hodil, ale jsme omezení, finančně…,“ prohodil trenér David Jiroutek.

Za strojem jsem ho nerušil, až když seděl na posteli a odpárával původní steh, který na kombinéze nesmí podle pravidel zůstat. A co všechno upravuje?

Přehrát

00:00 / 00:00

Trenér skokanů na lyžích David Jiroutek musí zvládat i funkci krejčího, když upravuje kombinézy

„Je třeba došít zhruba centimetr na takových místech, jako je bok, poprvé jsem dělal ramena, a pěkně! Pak se třeba musí vytvarovat kolena podle závodníka, na jedné kombinéze jsme rozšiřovali stehna, na ostatních jsme je zase úžili…“

Také skokani se zapojili do práce. Zatímco Lukáš Hlava páral, Roman Koudelka pomáhal servismanovi nažehlovat na nové kombinézy sponzorské reklamy. Když si nový obleček vyzkoušel v kvalifikaci a tréninku, velebil ho. Ale že by poděkoval trenérovi?

„Tak já nevím, jestli mu budu děkovat. Je to jeho práce,“ smál se v žertu Roman Koudelka. A kouč vysvětlil, proč se musejí úplně nové kombinézy ještě dodělávat.

Lukáš Hlava odpárává steh na kombinéze | Foto: Tomáš Kohout

„Je to asi tak, jako když si sako koupíš, anebo si ho necháš udělat takové, jaké nosí James Bond. To určitě nebude mít žádný centimetr navíc. No jo, jsem vlastně takový krejčí Jamese Bonda,“ usmál se David Jiroutek.

Startovní číslo 007 dnes za Česko skákat nebude. Zato se do prvního kola dostali Lukáš Hlava, Jan Matura a Roman Koudelka.

Tomáš Kohout, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme