Trenér skokanů Jiroutek vyřešil rébus pro soutěž družstev

Skokany na lyžích dnes čeká ne úplně obvyklý závod. V Harrachově budou totiž soupeřit ve Světovém poháru družstev a jak poskládat to české bylo až do čtvrtka jasné. Teď řeší trenér David Jiroutek dilema.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lukáš Hlava | Foto: Petr Gerhardt

Zbývalo mu obsadit dvě za čtyř míst v týmu. Koho k Romanu Koudelkovi a Lukáš Hlavovi? To se ale teď změnilo. Zranil se Roman Koudelka, a tak - přestože s tím sám nesouhlasí - je jediným lídrem Lukáš Hlava.

„Koudy je pořád česká jednička, chtěl bych ho tímto pozdravit a přát, ať je brzy zase s námi.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Trenér skokanů Jiroutek vyřešil rébus sestavy pro soutěž družstev

Toto přání se Lukáši Hlavovi vyplní. Roman Koudelka by se už dnes mohl v Harrachově ukázat, ale jen jako divák. Na Hlavovi tam bude ležet největší díl výsledků českého týmu.

„Uvidíme, jak se rozlosují skupiny, jak to David Jiroutek dá, kdo kde pojede,“ pořád si nepřipouštěl Lukáš Hlava - včera osmý v individuálním závodě - nějaký tlak. Ale trenér David Jiroutek má zrovna v jeho pozici jasno.

„Hlávka musí jet poslední, převzít Koudyho místo. Rozjíždět bude Jakub Janda,“ prohlásil po individuálním závodě trenér české reprezentace David Jiroutek A koho nominuje do druhé a třetí skupiny skokanů? Vyšla mu z toho dvě jména.

„Zkusím zpátky z olympijského závodu Martina Cikla, který sice týmy úplně rád nemá, ale zodpovědnost na sebe vzít musí. Na druhé nebo třetí pozici bude Honza Matura,“ prozrazuje nominaci David Jiroutek.

Mezi největší soupeře českého družstva by neměli patřit Rakušané, jasní favorité na triumf. Zkušební kolo závodu na velkém můstku začne v 15 hodin.

Tomáš Kohout, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme