Třetí superobří slalom sezony vyhrál Belgičan Feuz

Švýcar Beat Feuz vyhrál třetí superobří slalom sezony, který se jel v italské Val Gardeně. Druhé místo bral Američan Bode Miller, třetí skončil Nor Kjetil Jansrud. Feuz vybojoval druhý triumf ve Světovém poháru v kariéře.

Beat Feuz ovládl třetí superobří slalom sezony

Beat Feuz ovládl třetí superobří slalom sezony | Zdroj: Reuters

V průběžném pořadí seriálu i superobřího slalomu se Feuz posunul po třetím místě ze stejné disciplíny v Beaver Creeku na druhé místo. Vede Nor Aksel Lund Svindal, který dnes skončil čtvrtý.

Trať ve Val Gardině byla zkrácena, organizátoři posunuli start o sto metrů níž, a to kvůli povětrnostním podmínkám a obavám z mlhy.

Závod SP ve sjezdovém lyžování ve Val Gardeně (Itálie):

Muži - superobří slalom:

1. Feuz (Švýc.) 1:21,51, 2. Miller (USA) -0,30, 3. Jansrud -0,44, 4. Svindal (oba Nor.) -0,69, 5. Franz (Rak.) -0,81, 6. Keppler (Něm.) -0,84, 7. Romar (Fin.) -0,86, 8. Puchner -0,94, 9. Scheiber -1,02, 10. Kröll (všichni Rak.) a Hudec (Kan.) oba -1,13.

Průběžné pořadí SP (po 9 ze 44 závodů): 1. Svindal 384 b., 2. Feuz 360, 3. Ligety (USA) 309, 4. Miller 283, 5. Cuche (Švýc.) a Hirscher (Rak.) oba 280, ...95. Krýzl (ČR) 2.

Průběžné pořadí super-G (po 3 z 8 závodů): 1. Svindal 230, 2. Feuz 171, 3. Cuche 121, 4. Miller 119, 5. Villeta (Švýc.) 118, 6. Jansrud 100.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít