Tři ze čtyř českých skokanů postoupili do úvodního závodu Turné čtyř můstků

V kvalifikaci na úvodní podnik Turné čtyř můstků v německém Obersdorfu obsadil Lukáš Hlava 19., Jan Matura 23. a Koudelka 25. místo. Dvě příčky a půl bodu za postupovou padesátkou zůstal při své premiéře Čestmír Kožíšek. Roli favorita potvrdil vítězstvím vedoucí muž SP Gregor Schlierenzauer z Rakouska.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Můstky v německém Oberstdorfu hostily první kvalifikaci Turné čtyř můstků | Foto: Reuters

Nejlépe si dnes vedl Hlava, který se prezentoval výkonem 126 metrů. Jediný český skokan, který dokázal v této sezoně Světového poháru bodovat, se v neděli v prvním kole utká v k.o. souboji s Bulharem Vladimirem Zografským.

„Byly to trochu nervy z první kvalifikace, ale teď už to mám za sebou, a trochu to ze mě opadá. Podmínky byly trochu horší než ve zkušebních kolech. Ještě jsem skákal ve staré kombinéze, nechtěl jsem to pokošet. Tu novou musím ještě pořádně přeměřit. Doufám, že na zítřejší závod bude stejné počasí jako dnes a skoky budou vycházet líp a líp," říkal Hlava.

Přehrát

00:00 / 00:00

Lukáš Hlava byl nejlepší z českých skokanů na lyžích v úvodní kvalifikaci Turné čtyř můstků

Maturu čeká Nor Anders Fannemel. Koudelka se pokusí postoupit přes Fina Lauriho Asikainena. V kvalifikaci předvedl Koudelka ze svých tří dnešních skoků nejhorší výkon. „Hlavně jsem spokojený ze dvou tréninkových skoků, kvalifikaci jsem vyloženě pokazil. Ale mám radost, že mi vrací forma," věřil Koudelka a dodal:

„Šlo jen o to postoupit. Závod je až zítra. Vrací se mi sebedůvěra, už jsem si zvykl i na obě kombinézy, což mi hodně pomohlo. Přes Vánoce jsem si odpočinul, předtím jsem docela dost tvrdě trénovali. Jsem tady při chuti a užívám si to. Už to je polovina úspěchu."

Přehrát

00:00 / 00:00

Roman Koudelka těsně po postupu do hlavního závodu v německém Oberstdorfu

Za prvním Schlierenzauerem skončil o 5,6 bodu Nor Anders Jacobsen. Třetí byl další Rakušan Wolfgang Loitzl.

Kvalifikace na první závod Turné čtyř můstků v Oberstdorfu:

1. Schlierenzauer (Rak.) 149,6 b. (131,5 m), 2. Jacobsen (Nor.) 143,2 (133,5), 3. Loitzl (Rak.) 139,7, ...19. Hlava 128,6 (126), 23. Matura 126,1 (124,5), 25. Koudelka 125,5 (127,5), 51. Kožíšek (všichni ČR) 113,4 (120,5) - nepostoupil

Dvojice pro 1. kolo: Hlava - Zografski (Bul.), Matura - Fannemel (Nor.), Koudelka - Asikainen (Fin.)

Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme