Turné čtyř můstků uzavře závod v Bischofshofenu. Na neoblíbeném můstku

Na Turné čtyř můstků bojuje každý skokan na lyžích sám se sebou, ale i s podmínkami. Kromě těch přírodních to v Bischofshofenu může být i tím, jak pořadatelé přichystají můstek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lukáš Hlava při pádu v Ga-Pa | Zdroj: ČTK

Organizátoři s tím mívají pravidelně potíže. Sice jim obvykle dost nepřeje počasí, ale svůj díl viny mívají velký. Loni připravili můstek tak, že prý by se na podobném nemohlo skákat ani při Kontinentálním poháru. S vánicí bojovat nemohli, ale dopad nemusel být podobný tankodromu. Aspoň, že se nájezd teď už nerozteče.

„Je tady poprvé mražená stopa, takže to pomohlo hodně, sice je stejně jako v Innsbrucku trochu hrbolatá, takže to není úplně pohodové. Na tu hranu musí být člověk ostražitý, aby se nedostal z těžiště, ale nikde se to nezadrhává jako minulý rok, kdy se tady muselo zrušit kolo,“ říkal po kvalifikaci Jan Matura.

Přehrát

00:00 / 00:00

Můstek v Bischofshofenu nepatří mezi českými skokany mezi oblíbené

To Lukáš Hlava, který si loni v Bischofshofenu doslova natloukl nos, když neustál dopad, kritikou nešetřil. „Stopa tady není nic moc, a jak vidíte, tak dopad je letos opět tragický.“

V tu chvíli totiž slovem ‚sturz‘ hlasatel okomentoval pád domácího Manuela Fettnera. Rentgen u něj sice neukázal žádnou zlomeninu, stejně jako u Rusa Kornelova, který se také skutálel, ale nabil si pořádně.

„Sníh je tvrdý, ale je to za ‚K‘ bodem hodně hrbolaté, potom tam dopadá hodně lidí, vyskáče se to tam a pak s tím je hodně problém. Jak se dopadne na ten hrb, tak ta lyže má potom tendenci pružit a je hodně nestabilní,“ popisoval Lukáš Hlava. A nejen on určitě doufá, že pořadatelé můstek upraví pro velké finále Turné pořádně.

Tomáš Kohout, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme