Turné čtyř můstků vyhrál Rakušan Schlierenzauer. Nejlepší Čech Matura skončil devatenáctý

Vítězem skokanského Turné čtyř můstků se stejně jako loni stal Rakušan Gregor Schlierenzauer, který vyhrál i poslední závod ročníku v rakouském Bischofshofenu. Na druhém místě v neděli i celkově skončil Nor Jacobsen. Nejlepším Čechem v Bischofshofenu byl čtrnáctý Jan Matura, celkově devatenáctý skokan prestižní minisérie.

Rakouský skokan na lyžích Gregor Schlierenzauer oslavuje vítězství v Turné čtyř můstků. | Zdroj: Reuters

O vítězství rozhodl až závěrečný deštivý závod v Bischofshofenu. Až do posledního skoku nebylo rozhodnuto o tom, zda vyhraje domácí Schlierenzauer nebo Nor Jacobsen. Ten totiž ve druhém kole předvedl nejdelší skok dne - 139 metrů. Rakouského skokana, který v pondělí slaví 23. narozeniny, to ale nerozhodilo. Skokem dlouhým 137,5 metru rozhodl o svém triumfu v celém Turné i posledním závodu.

Celkově třetí skončil na Turné Nor Tom Hilde, kterému stačilo v Bischofshofenu deváté místo. O největší překvapení se postaral devatenáctiletý Rakušan Stefan Kraft. V Bischofshofenu si skočil pro senzační třetí pozici.

Z českých skokanů byl nejlepší Jan Matura, který v závěrečném dílu skončil čtrnáctý, celkově pak devatenáctý. V Bischofshofenu porazil v prvním kole olympijského vítěze Švýcara Simona Ammanna díky skoku dlouhému 129,5 metru. Ve druhém kole skočil 125 metrů. Čtrnácté místo je pro Maturu nejlepším výsledkem letošní sezony, dosud byl nejlépe šestnáctý na Nový rok v Ga-Pa.

00:00 / 00:00

Jan Matura byl se svým výsledkem na Turné čtyř můstků spokojený

"Pro mě je to úspěch. Škoda Obertsdorfu, mít tam novou kombinézu, tak bych taky postoupil a mohlo to být kompletní. Nicméně musím být spokojený, předvedl jsem tři pěkné závody, sezona je ještě dlouhá, snad to bude pokračovat," zhodnotil Turné pro Radiožurnál Jan Matura.

Lukáš Hlava postoupil přes Nora Stjernena, ale ve druhém kole měl smůlu na podmínky a skončil poslední. Protože do finálového kola postoupilo 32 skokanů, nezískal nakonec ani bod do Světového poháru. Celkově skončil na Turné čtyřiadvacátý. Roman Koudelka už v Bischofshofenu kvůli nemoci neskákal, Čestmír Kožíšek skočil jen 114 metrů a přes Bulhara Zografskiho do druhého kola nepostoupil.

Závod SP ve skocích na lyžích v Bischofshofenu (Rakousko), závěrečný čtvrtý díl Turné čtyř můstků:

1. Schlierenzauer (Rak.) 272,7 b. (133+137,5 m), 2. Jacobsen (Nor.) 270,4 (131,5+139), 3. Kraft (Rak.) 261,3 (131+131), 4. Stoch (Pol.) 260,2 (131+131,5), 5. Bardal (Nor.) 257,3 (130+130), 6. Morgenstern (Rak.) 253,7 (132+127), 7. Vasiljev (Rus.) 252,9 (132+130,5), 8. Neumayer (Něm.) 251,5 (132+128,5), 9. Hilde (Nor.) 250,9 (126,5+131), 10. Kot (Pol.) 250,8 (132+126), ...14. Matura 246,2 (129,5+125), 32. Hlava 223,0 (122,5+123), 49. Kožíšek (všichni ČR) 95,5 (114).

Konečné pořadí Turné: 1. Schlierenzauer 1100,2, 2. Jacobsen 1087,2, 3. Hilde 1029,2, 4. Stoch 1027,2, 5. Bardal 1026,8, 6. Neumayer (Něm.) 996,7, ... 19. Matura 841,3, 24. Hlava 798,6, 35. Koudelka (ČR) 578,1, 55. Kožíšek 184,2

Průběžné pořadí SP (po 11 z 28 závodů): 1. Schlierenzauer 808, 2. Freund (Něm.) 556, 3. Bardal 475, 4. Jacobsen 462, 5. Kofler (Rak.) 436, 6. Wellinger (Něm.) 367, ...24. Hlava 98, 36. Matura 44, 45. Koudelka 15

Radiožurnál, Vojtěch Kouřímský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít