Udržet tratě ve sjízdném stavu dá pořadatelům lyžařského MČR pořádně zabrat

Když posolíte chodník nebo silnici, led či sníh by měly povolit a roztát. Sůl, kterou používají pořadatelé lyžařských závodů, má účinky přesně opačné. A to se právě v těchto teplých dnech náramně hodí organizačnímu týmu mistrovství republiky alpských lyžařů a skikrosařů ve Špindlerově Mlýně.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na sjezdovce (ilustr. obr.)

Na sjezdovce (ilustr. obr.) | Foto: Radana Schaeferová

Chemická úprava trati je jedinou dostupnou metodou, jak pod pražícím sluncem udržet sjezdovky ve stavu aspoň trochu regulérním. Dnes takové podmínky potřebují obří slalomáři a také skicrosaři.

Vytvořit se je pokouší četa zhruba pětinová oproti té při loňském Světovém poháru slalomářek, ale i tak od časného rána pracuje na svazích svatopetrského areálu spousta lidí - včetně jejich velitele Pavla Lipanského.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportáž Jana Kaliba popisuje náročnou údržbu sjezdařský tratí na MČR alspkých lyžařů a skikrosařů ve Špindlerově Mlýně

„Je to zhruba sedmdesát lidí, a to nepočítám ty, kteří jsou v areálu, zaměstnanci, kteří se podílí na běžném provozu, jako je to, že jezdí lanovky nebo rolby.“

Vleky i rolby skutečně jezdí, což je znamení, že areál není veřejnosti uzavřený, a tak i během závodních dní můžete ve Špindlerově Mlýně sbírat poslední lyžařské zážitky končící sezóny.

„Z těch možností, které ve Špindlerově Mlýně jsou, je to zhruba deset nebo patnáct procent tratí. Takže turisté, kteří si přijedou zalyžovat, mají otevřený celý medvědínský areál, a jsou otevřeny i sjezdovky, turistická, červená v areálu ve Svatém Petru, v okolí se lyžovat dá,“ ubezpečuje šéf tratí Lipanský.

Jan Kaliba, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme