Úspěch biatlonistky Davidové. Na domácím mistrovství Evropy juniorů ovládla sprint

Biatlonistka Markéta Davidová se stala juniorskou mistryní Evropy, když v Novém Městě na Moravě ovládla sprint na 7,5 kilometru. Česká reprezentantka se sice nevyvarovala jedné chyby na střelnici, ale i tak zvítězila s náskokem 18 sekund před Ruskou Vasněcovovou. Dařilo se i Simoně Maříkové, která obsadila šestou příčku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Markéta Davidová | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

Dvacetiletá Davidová se na čele pohybovala od úvodních mezičasů a první pozice jí patřila i po první střelecké položce, na které česká biatlonistka sestřelila všech pět terčů.

Na stojce Davidová, která má za sebou už i zkušenosti ze Světového poháru, sice jednou minula, ale ani tato chyba jí mrzet nemusela, protože její pronásledovatelky rovněž nebyly při střelbě stoprocentní.

Davidová nakonec cílem projela s náskokem 18 sekund před Vasněcovovou z Ruska a toto pořadí se nezměnilo ani poté, co závod dokončily všechny biatlonistky, takže se česká reprezentantka mohla začít těšit ze své druhé medaile z domácího šampionátu. Tu první získala již ve čtvrtek, kdy byla třetí v individuálním závodě na 12,5 kilometru.

Vysoko skončila z českých biatlonistek i Simona Maříková, která na střelnici zaznamenala dvě nuly a dojela si s odstupem 35 sekund na Davidovou pro šesté místo.

Závodní program v Novém Městě na Moravě bude pokračovat v 13.00, kdy odstartuje sprint mužů.

Mistrovství Evropy juniorů v biatlonu v Novém Městě na Moravě (Žďársko) - sprint:
Juniorky (7,5 km): 1. Davidová (ČR) 22:24,2 (1 trest. okruh), 2. Vasněcovová (Rus.) -17,8 (1), 3. Žuková (Pol.) -25,7 (1), ...6. Maříková -35,1 (0), 36. Tkadlecová -2:15,0 (2), 60. Vinklárková -3:21,4 (3), 66. Jurčová -3:40,2 (1), 69. Luxemburgová (všechny ČR) -3:45,9 (2).

Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme