Úvodní závod SP v severské kombinaci vyhrál Nor Moan. Dvořák skončil osmý

Do světového poháru vstoupili v Lillehammeru sdruženáři. Pro vítězství si v dramatickém závodě dojel po skvělém běžeckém výkonu Nor Moan. Za ním skončil o vteřinu druhý Francouz Lamy Chappuis a třetí místo vybojoval Rakušan Gruber. Miroslav Dvořák skončil 8. a Pavel Churavý 25.

sdruženář Miroslav Dvořák

sdruženář Miroslav Dvořák | Foto: Tomáš Kohout | Zdroj: Český rozhlas

Skokanskou část na stometrovém můstku v Lillehammeru ovládl domácí Klemetsen, který do destikilometrového běhu odstartoval o dvacet vteřin před Japoncem Watabem. Dalších osmnáct vteřin zpátky byl obhájce triumfu ve světovém poháru Francouz Lamy Chappuis.

Jediní dva čeští zástupci na severu Evropy skočili solidně a do běhu vybíhal Churavý na 15. a Dvořák na 19. místě. Na čele se po polovině desetikilometrového běhu vytvořila osmičlenná skupina. Pavel Churavý se o několik pozic propadl a Miroslav Dvořák se naopak posunul nejlepší desítce.

Zhruba 500 metrů před cílem nastoupil výborný běžec Moan, kterého se dokázal držet jen Lamy Chappuis. Ani ten ale v cílové rovince na vytáhlého Nora nestačil. Miroslav Dvořák se po výtečném běhu posunul až na osmou pozici s odstupem necelých deseti vteřin na vítěze. Pavel churavý skončil 25.

Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít