Už mě to nebaví, tyhle výsledky mě sráží, zlobí se skokan na lyžích Koudelka

Změnilo se pro vás s novým rokem něco? Přestali jste kouřit, jíst sladké a začali sportovat? Nebo jen trojka vyměnila v letopočtu dvojku a nic víc? U českých skokanů na lyžích byla na Nový rok patrná velká změna - jejich výsledky jako by se při půlnočním bouchání rachejtlí úplně převrátily.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Roman Koudelka | Foto: Tomáš Kohout | Zdroj: Český rozhlas

Nejlépe měl podle předpokladů ve druhém závodu Turné čtyř můstků skončit Lukáš Hlava. Ale on dopadl nejhůře. Doslova. Ve vyřazovacím kole proti slabému Slovici Pungertarovi udělal chybu po přistání a už se kutálel po zledovatělém sněhu. Že by ho to nějak drásalo, se ale říct nedá.

„Jedem do Innsbrucku, skoky jsou dobré, takže já osobně se těším na další závody,“ prohlásil Lukáš Hlava a ještě se opatrně protahoval a zjišťoval, kde ho co bolí, nebo nebolí.

Přehrát

00:00 / 00:00

Čeští skokani na lyžích doufali v Ga-Pa v lepší výsledky, ale už se těší do Innsbrucku

A protože to druhé bylo správně, vlastně se zase až tolik nestalo. Zato Roman Koudelka byl pořádně vytočený. Sice dosáhl 18. místem na nejlepší výsledek v sezoně, ale pěkně se vztekal. Sám na sebe.

„Nezvládl jsem to a už mě to nebaví. Sráží mě to, nedokážu udělat nějaký normální skok, pak jde těžko bojovat o nějaké lepší umístění.“

A aby těch paradoxů nebylo málo, tím, že se Roman Koudelka rozčiloval, udělal radost trenérovi.

„Jsem rád, že byl naštvaný kvůli osmnáctému místu, že myslí výš. To je super, jsem rád, že se mu vrací jeho vítězná hlava,“ libuje si i trenér David Jiroutek. Muž, který to umí i se šicím strojem - i díky tomu si vylepšil Jan Matura sezonní maximum na 14. místo. Zbrusu novou kombinézu došívali ještě v den závodu.

„Konečně jsem dostal novou kombinézu, která na začátku nefungovala tak, jak měla. Tahle je perfektní a jsem za ni rád,“ řekl Jan Matura poté, co se za ni odvděčil výsledkem.

Tomáš Kohout, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme