V biatlonovém sprintu nejlepší Bergerová, Češky se neprosadily

Ve sprintu Světového poháru v německém Ruhpoldingu byla nejrychlejší Tora Bergerová z Norska, která porazila o 1,1 sekundy domácí Andreu Henkelovou. Nejlepší česká závodnice Barbora Tomešová doběhla na osmatřicátém místě.

Biatlonistka Zdeňka Vejnarová

Biatlonistka Zdeňka Vejnarová | Foto: Český svaz biatlonu

Tomešová ztratila na vítězku dvě minuty a třináct vteřin, přesto v cíli zklamaná nebyla. "S výkonem jsem spokojená jenom jsem v druhém kole v tom nejhorším sjezdu upadla. Tím jsem se zdržela asi o půl minutky. Bylo to hned v první zatáčce, špičkou jsem zabrala o stříšku, přetočilo mě to na záda a už jsem jela po zadku," popsala závod Barbora Tomečková.

00:00 / 00:00

Barbora Tomečková byla v cíli sprintu spokojená

Její reprezentační kolegyně se na bodovaná místa nedostaly. Vítková proběhla cílem osmačtyřicátá, Vejnarová sedmdesátá čtvrtá a Johanidesová skončila osmdesátá třetí. I průběžném pořadí Světového poháru je na tom z českých závodnic nejlépe Tomečková, které patří 48. příčka.

Světový pohár v biatlonu v Ruhpoldingu (Německo):

Ženy - sprint na 7,5 km: 1. Bergerová (Nor.) 20:33,3 (0 tr. okruhů), 2. Henkelová -1,1 (0), 3. Neunerová (obě Něm.) -15,8 (1), 4. Zajcevová (Rus.) -40,6 (1), 5. Brunetová (Fr.) -42,1 (0), 6. Kuzminová (SR) -44,9 (1), 7. Zideková (Švéd.) -47,4 (0), 8. Mäkäräinenová (Fin.) -49,7 (1), 9. Ekholmová (Švéd.) -53,1 (0), 10. Flatlandová (Nor.) -56,8 (1), ...38. Tomešová -2:13,7 (1), 48. Vítková -2:34,2 (3), 74. Vejnarová -3:38,1 (3), 83. Johanidesová (všechny ČR) -4:57,0 (1).
Průběžné pořadí SP (po 11 z 26 závodů): 1. Mäkäräinenová 493 b., 2. Ekholmová 461, 3. Henkelová 400, 4. Brunetová 394, 5. Zideková 372, 6. Zajcevová 351, ...48. Tomešová 35, 59. Vejnarová 19, 68. Vítková 16.

Jan Suchan, Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít