V generálce na MS skončila česká štafeta běžců na lyžích třetí

Štafeta českých běžců na lyžích obsadila v závodě Světového poháru ve francouzském La Clusaz třetí místo. Nejlepší výsledek v sezóně zařídila čtveřice Jiří Magál, Lukáš Bauer, Aleš Razým a Martin Jakš, která na trati 4x7,5 kilometru nestačila jen na vítězné Nory a druhé Švédy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Štafeta v La Clusaz | Foto: Tomáš Nohejl, Czech Ski Media Team

Po takřka třech letech od bronzu z olympijských her ve Vancouveru dosáhli čeští běžci na stupně vítězů. První úsek Magálovi příliš nevyšel a Bauerovi na úsek klasickou technikou předával s 18 sekundovou ztrátou na desátém místě.

Nejúspěšnější český reprezentant posledních let se ale ukázal v dobré světle a dotáhl se na špičku. Razým vyrážel na bruslařskou trať těsně za vedoucím Ruskem a dlouho se držel vpředu, ovšem v závěru mu soupeři odskočili a on tak nabral 20 sekundový odstup.

Zhruba po třech kilometrech svého úseku se však na vedoucí trio Rusko, Norko, Švédsko dotáhl Martin Jakš, který v cílové rovince spolu se Seveřany setřásl Černousova. Ve spurtu ztratil 0,8 sekundy na Nora Rötheho, který finišoval místo odpočívajícího Pettera Northuga, a tři desetiny na druhého Švéda Marcuse Hellnera.

SP v běhu na lyžích v La Clusaz (Francie):

Muži - štafeta 4x7,5 km: 1. Norsko (Rönning, Tönseth, Sundby, Röthe) 1:17:22,5, 2. Švédsko (Richardsson, Olsson, Halfvarsson, Hellner) -0,5, 3. ČR (Magál, Bauer, Razým, Jakš) -0,8, 4. Rusko I -9,3, 5. Německo -1:01,3, 6. Rusko II -1:06,0

Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme