V Harrachově startuje světový pohár v letech na lyžích

Jen dva dny po skončení Turné čtyř můstků se skokani na lyžích se svým doprovodem přesunuli do Harrachova. Tam je na mamutím můstku čekají závody Světového poháru v letech na lyžích.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Skokanské můstky v Harrachově | Foto: Martin Kadlec

V 11 hodin začne kvalifikace, v 16 hodin první kolo závodu. Na startu by měli být všichni elitní skokani kromě Rakušanů Koflera a Fettnera.

Organizátory nevyvedlo z míry ani aktuální oteplení. „Máme 80 centimetrů technického sněhu, nájezd je zchlazený, takže stopa je krásná, ledová,“ hlásí v Ranním interview Radiožurnálu přímo z Harrachova generální sekretář Světového poháru v letech na lyžích Otakar Jiroutek.

Přehrát

00:00 / 00:00

Generální sekretář Světového poháru v letech na lyžích Otakar Jiroutek v Ranním interview Radiožurnálu o závodech Světového poháru v Harrachově

Do Harrachova dorazilo mnoho příznivců letů na lyžích z Polska. Důvodem jsou jak začínající prázdniny v Polsku, tak i favorizovaný polský skokan Adam Malysz.

Jiroutek doufá, že padne rekord můstku, který je zatím 214,5 metru. „Myslím si, že by 215 nebo 217 metrů pro Ammana nebo Morgensterna nemělo být nepřekonatelných.“

V českém týmu bude oproti Turné Antonín Hájek, který drží od loňska český rekord letem dlouhým 236 metrů.

Neúspěch českých skokanů na Turné čtyř můstků podle Jiroutka nic neznamená pro jejich umístění v Harrachově. „Turné je hodně psychická záležitost, počasí tam nebylo výborné, měli potíže s větrem. Tady by při dobrém počasí mohli Hájek, Sedlák a Matura předvést dobré lety,“ domnívá se.

Za hlavní favority závodu však považuje Morgensterna, Malysze a Ammana.

Alena Benešová, Jiří Chum, Lucie Maňourová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme