V Hochfilzenu pojede pozměněná sestava štafety. Už máme něco najeto, nebojí se Krčmář

Minulý rok sice neskončilo mistrovství světa v biatlonu medailovou radostí českých reprezentantů, v předchozích třech letech ale stáli svěřenci trenéra Rybáře na stupních vítězů vrcholných akcí sezony pravidelně, a plno slávy si užili hlavně při závodech smíšených štafet. Ta letos nastoupí omlazená o Evu Puskarčíkovou a Michala Krčmáře.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Michal Krčmář | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

„Ráda bych něco vykládala dopředu, ale ani mezi sebou neházíme konkrétní čísla. Každý se bude snažit, aby odvedl své maximum a uvidíme, co z toho bude,“ nechce odhadovat novicka české smíšené štafety na MS Eva Puskarčíková.

Přehrát

00:00 / 00:00

Do smíšené štafety na mistrovství světa poprvé nastoupí Eva Puskarčíková a Michal Krčmář

Časy se mění a ani složení smíšené štafety nemůže být rok co rok úplně stejné, proto byste na oficiálním tréninku právě před tímhle závodem třeba Veroniku Vítkovou nepotkali. Více než hodinu a půl kolem střelnice v Hochfilzenu kroužila právě Puskarčíková.

„Budu doufat, že to bude stejné, jako když rozjíždím jakoukoli jinou štafetu a že to unesu. Mám pocit, že mi první úsek docela sedí,“ věří Puskarčíková ve zkušenosti z ženských týmových závodů.

Česká štafeta je teď rozhodně mladší než v posledních letech, ale to hlavně díky změně na jednom z mužských úseků, protože třicátníky Šlesingra se Soukupem střídá víc než o osm let mladší Michal Krčmář.

„Pak záleží na tom, jestli je lepší zkušenost nebo mládí. Ale taky máme s Evičkou nějaký věk, něco jsme objeli a mezi úplné mladíky nepatříme,“ usmívá se Krčmář.

„Čekal jsem, jestli budou trenéři odhodlaní něco změnit, přeci jen je to ustálená sestava. Bral bych to spíš tak, že je to pro mě čest, strašně moc si vážím, že mi trenéři dali důvěru,“ř íká Krčmář snad právě proto, kolik úspěchů zažili v tomhle závodě jeho starší reprezentační kolegové.

Teď se bude snažit na ně navázat. Eva Puskarčíková jako první člen štafety vyběhne do smíšené štafety ve 14:45.

David Nyč, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme