V Lahti začíná Bauerova rozlučka s MS. Statistiku si tu nechci pokazit, říká před 'patnáctkou'

Před dvaceti lety a pěti dny běžel Lukáš Bauer svůj první závod na mistrovství světa v klasickém lyžování. Od té doby mu sice přibyly vrásky, ale duchem je stále bojovník. Kariéru si protáhl až do této sezony a ve středu začne jeho loučení se světovými šampionáty.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Běžec na lyžích Lukáš Bauer | Foto: Tomáš Kohout | Zdroj: Český rozhlas

„Přiznávám, že došlo ke změně plánu, ale jen proto, že loňskou sezonu mi zruinovalo zdraví. Chci končit v boji a ne se zlomeninami,“ vysvětlil Lukáš Bauer, proč stříbrný závod na padesát kilometrů klasicky z předloňského šampionátu ve Falunu ještě nebyl tím posledním.

Dnes čeká nejstaršího lyžaře ve startovním poli klasický závod na patnáct kilometrů a svými mladšími kolegy se rozhodně nechce nechat převálcovat. „Připravený jsem dobře. V rámci možností jsem udělal všechno, co šlo,“ uvedl devětatřicetiletý český reprezentant, kterému přípravu na závod mírně komplikovala nemoc.

Přehrát

00:00 / 00:00

Lukáši Bauerovi loňskou sezonu zruinovalo zdraví, proto si kariéru prodloužil o další ročník

Jeho dnešní výsledek se bude odvíjet také od toho, jak mu servismani připraví lyže. Sníh ve Finsku totiž taje a do stopy možná i zaprší.

„Dostanu je trochu pod tlak. Máme ale dobrý tým, takže pokud mi lyže dobře namažou, věřím ve slušný výsledek,“ uvedl držitel tří olympijských medailí, kterému se v Lahti z dlouhodobého hlediska daří. Dvakrát zde vyhrál a pouze v jednom případě skončil mimo nejlepší desítku. Stalo se tak před osmnácti lety, když mu bylo pouhých 21 let.

„Mám tady i nepovedené závody, ale většinou se mi tu dařilo a nerad bych si tuto statistiku pokazil,“ sdělil Bauer.

Závod na 15 kilometrů klasicky startuje ve Finsku ve 13:00. Bauer bude na startovní listině jako 30., kromě něj vyjedou na trať také další tři Češi. S 8 na zádech Petr Knop, s 9 Miroslav Rypl a s 34 Martin Jakš.

Tomáš Kohout, Michal Sobotka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme