Chorvatsko 0:0 Brazílie

V Oberhofu začíná osmý ročník Tour de Ski. Po sněhu ale nejsou ani památky

Osmý ročník už zavedeného Tour de Ski bude pro závodníky jedním z nejméně příjemných v historii. Seriál, ve kterém na přelomu roku soupeří běžci na lyžích, začne v sobotu v německém Oberhofu a pokračuje až do 5. ledna ještě ve Švýcarsku a Itálii. Už teď je ale celkem zřejmé, že pořadatelé na všech štacích čeká velký boj s přírodou o to, aby se vůbec mohlo závodit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Norský reprezentant Petter Northug na trati prologu Tour de Ski v Oberhofu | Zdroj: ČTK

Kvůli teplému počasí a nedostatku sněhu už museli pořadatelé v Oberhofu pozměnit víkendový program a připravili tak 1,5 kilometru dlouhý okruh, na který běžkaři vyjedou v sobotním plánovaném prologu, v neděli je však místo klasických distančních závodů čekají sprinty volnou technikou.

Přehrát

00:00 / 00:00

Postřehy z Tour de Ski přináší Jan Kaliba

Zásahy do programu se projevují i do tréninku lyžařů. Na závodní trať v pohoří Durynského lesa se jednotlivé reprezentační týmy nedostanou, k dispozici ale mají alespoň halu. V ní jsou podmínky, jako v jednom z mála zastřešených areálů v kontinentální Evropě, stálé a příznivé.

Sto padesát lyžařů by se ovšem na přibližně dva kilometry dlouhém okruhu dost mačkalo, tudíž se oficiální doba obvyklého dvouhodinového tréninku prodloužila na sedm hodin.

Příjemnější zprávy přicházejí z dalších štací Tour de Ski. V alpském středisku Lenzerheide napadlo 15 centimetrů nového sněhu a v Dolomitách položeném Toblachu ještě o 35 více. Ve Val di Fiemme sice nesněží, ale díky mrazům mohou organizátoři vyrábět sníh umělý.

Hanka Shánělová, Jan Kaliba, Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme