V Soči bych chtěla být do třetího místa, věří si snowboardistka Samková

Něco málo přes půl roku zbývá do zahájení Zimních olympijských her v Soči. Na nich bude Českou republiku reprezentovat okolo stovky sportovců. Řada z nich pojede do Ruska s medailovými ambicemi, včetně snowboardistky Evy Samkové.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Česká reprezentantka Eva Samková (růžová čepice) na stupních vítězů v závodě SP v italském Valmalencu | Foto: Michal Novotný

„Když si nepřipustím, že to bude první olympiáda a tak, bude to závod jako každý jiný. Ta trať bude dost podobná, jakou jsem si tam vyzkoušela. Ten závod bývá lehčí, protože se tam můžou kvalifikovat i jiné národy, které nemůžou třeba do Světového poháru a neumí tak dobře jezdit. Těším se na to,“ říká dvacetiletá snowboardcrossařka Eva Samková.

Navzdory svému nízkému věku i tomu, že na olympijské hry do teď koukala jen v televizi, může směle pomýšlet v Soči na velmi kvalitní umístění. Za sebou totiž má kromě tři titulů juniorské mistryně světa i několik umístění na stupních vítězů ve Světovém poháru a řadu dalších úspěchů.

Přehrát

00:00 / 00:00

Evu Samkovou čeká první olympiáda, extrémní nervozitu ale před Soči nepociťuje

„Když nespadnu, chtěla bych, aby to bylo do třetího místa. Je to hodně vysoko, ale doufám v to. Měníme prkna a příprava celkově je teď hodně promyšlená, snažíme se ji úplně dolaďovat do konce.“

Olympijskému úspěchu Eva Samková opravdu podřizuje všechno. Celé léto nabírá fyzickou kondici v posilovně, při běhu a dalších aktivitách. Dokonce se jejímu týmu podařilo sehnat víc finančních prostředků, aby předolympijskou přípravu na sněhu mohla začít na Novém Zélandu o poznání dříve než v předcházejících letech.

„Normálně začínám jezdit v říjnu, teď budu poprvé na sněhu už v červenci. Řešíme víc prkna, mazače a celkově mazání. Snažíme se i s podporou od olympijského výboru sehnat profesionální mazače, doteď jsme to neměli – pokud budou složité sněhové podmínky, mohlo by se to na tom odrazit.“

Zdravá tréma

Zdá se, že Eva Samková a její tým opravdu neponechávají nic náhodě a úspěch v Soči by sebevědomé sympatické dívce neměla zkazit ani případná nervozita ze startu na velké akci.

„Největší trému v této sezoně jsem měla na juniorském mistrovství světa, což byl nejlehčí závod v sezoně. Trému mít asi spíš nebudu, protože nemám co ztratit. Samozřejmě se ode mě něco očekává, ale na juniorském mistrovství světa jsem měla už dvě zlaté medaile a chtěla jsem třetí. Mám samozřejmě zdravou trému, ale jsem v klidu,“ říká Eva Samková.

Petr Kadeřábek, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme