Vasův běh? Jen pokud se nebude dařit ve SP, říká Bauer

Běžec na lyžích Lukáš Bauer už toho ve svých 34 letech zažil hodně. Čtyři olympijské hry, osm světových šampionátů nebo pět ročníku Tour de Ski. Právě tento etapový závod bude vrcholem jeho letošní sezóny, skončit chce mezi nejlepší trojicí, podobně jako v celkovém hodnocení Světového poháru. A s tím souvisí jeden zážitek, který by Bauer mohl okusit vůbec poprvé.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lukáš Bauer na medaili v prvním závodě na mistrovství světa v Oslo nedosáhl | Foto: Jan Kaliba | Zdroj: Český rozhlas

Vasův běh – pro mnohé běžkaře je tohle slovní spojení magické. Devadesátikilometrový závod klasickou technikou je prověrkou fyzické, ale i psychické odolnosti lyžařů. Ti, kteří se soustředí na Světový pohár, si ji ovšem obvykle nechávají ujít.

Jenže v této sezóně bez olympiády i světového šampionátu se na tzv. Vasák vydají třeba norský fenomén Petter Northug nebo Němec Tobias Angerer.

Přehrát

00:00 / 00:00

O běžci na lyžích Lukáši Bauerovi natáčel Jan Suchan

„Northug mě nepřemlouval, to jsem věděl čistě z novin. Ale s Angererem jsme se o tom loni na posledních závodech bavili. A lákal mě, abych tam jel, že on to určitě chce jet. Ale to je každého volba,“ prohlásil Lukáš Bauer.

U českého reprezentanta platí, že ve Švédsku poběží první březnovou neděli jen v případě, že už nebude mít šanci skončit ve Světovém poháru celkově třetí.

„Protože letos není mistrovství světa ani olympiáda, tak bych holt udělal ten luxus a vyzkoušel si ‘Vasák‘, samozřejmě s cílem co nejlepšího výsledku. Protože v dalších dvou sezónách na to čas nebude. A pak budu mít na 99 % po kariéře, takže si tam pojedu maximálně dokázat, že to ujedu,“ říká elitní běžec na lyžích.

Lukáš Bauer by tedy byl mnohem šťastnější, kdyby na Vasově běhu nestartoval. Jeho účast by totiž, jak už sám naznačil, signalizovala, že se mu sezóna nepovedla. A těžko by ji napravilo i dobré umístění z legendárního závodu.

„To snad jedině výhra z ‘Vasáku‘! A i kdyby se mi tam dařilo, tak nevím, jak bych obhájil, že ‘Svěťáky‘, na které se připravuji a proto jsem v reprezentaci, proto beru i plat, tak ty se mi nepovedly,“ uvedl.

A tak Lukáši Bauerovi přejme, ať se s Petterem Northugem přetahuje o čelní pozice raději ve Světovém poháru.

Jan Suchan, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme