BASKETBAL: Srbsko - Česko právě teď živě

Ve druhém závodu SP obsadila boulařka Sudová 10. místo

Česká akrobatická lyžařka Nikola Sudová skončila ve Světovém poháru v rakouském Kreischbergu v paralelní jízdě v boulích desátá. Třicetiletou majitelku dvou medailí z MS vyřadila v osmifinále osmnáctiletá Australanka Britteny Coxová.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Boulařka Nikola Sudová | Foto: ČRo

Nikola Sudová postoupila z kvalifikace ze 6. místa. V první jízdě vyřazovací fáze divákům i rozhodčím předvedla helikoptéru s roznožkou a na druhém skoku i salto vzad s krosem. Arbitři ovšem o bod upřednostnili výkon mladičké Coxové.

Vítězka dvou závodů SP Sudová je v průběžném hodnocení letošního ročníku po dvou zastávkách stále čtvrtá. Druhý triumf v sezoně si v Rakousku připsala Heather McPhieová z USA.

Druhá česká boulařka Tereza Vaculíková se ani na druhý pokus do hlavního závodu pro 16 nejlepších nedostala, v kvalifikaci obsadila 22. místo.

Mezi muži v Kreischbergu kraloval Američan Bryon Wilson, který za sebou nechal všechny čtyři favorizované Kanaďany. V čele seriálu se udržel dnes třetí Mikael Kingsbury, bodově se na něj dotáhl další Kanaďan Alex Bilodeau.

SP v akrobatickém lyžování v boulích v Kreischbergu (Rakousko) - paralelní jízda:

Muži: 1. Bryon Wilson (USA), 2. Bilodeau, 3. Kingsbury (oba Kan.).
Pořadí SP (po 2 z 12 závodů): 1. Kingsbury 160, 2. Bilodeau 160, 3. Bryon Wilson 118

Ženy: 1. McPhieová (USA), 2. Kloserová (USA), 3. J. Dufourová-Lapointeová (Kan.), ...10. Sudová, v kvalifikaci 22. Vaculíková (obě ČR)
Pořadí SP (po 2 z 12 závodů): 1. McPhieová 200, 2. Dufourová-Lapointeová 140, 3. Kloserová 116, 4. Sudová 76, ...27. Vaculíková 9

Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme