Ve slibně rozjetém závodu družstev skončili čeští letci na lyžích v Planici pátí

Čeští skokani na lyžích Lukáš Hlava, Antonín Hájek, Čestmír Kožíšek a Jan Matura skončili pátí v týmovém závodu Světového poháru v letech na lyžích v Planici, i když dlouho figurovali na pozici zajišťující medailové umístění. Zvítězili domácí Slovinci před Norskem a Rakouskem.

skokan na lyžích Lukáš Hlava.JPG

skokan na lyžích Lukáš Hlava.JPG | Foto: Tomáš Kohout | Zdroj: Český rozhlas

První kolo se českým skokanům nadmíru vydařilo. Lukáš Hlava doletěl na značku 211 metrů, což po první sérii znamenalo průběžně druhé místo za Slovinci. To, s dvanáctibodovou ztrátou na vedoucí družstvo, udržel Antonín Hájek díky letu dlouhému 209,5 metru.

Jako třetí se z českých reprezentantů na můstku ve slovinské Planici představil Čestmír Kožíšek. Jeho 192,5 metru znamenalo pro svěřence kouče Davida Jiroutka propad na třetí pozici, protože Rakušany posunul vpřed Koch. A kdyby si po veleletu dlouhém 230 metrů nesedl na zadek Nor Bardal byli Češi mimo stupně vítězů.

Ve čtvrté sérii předvedl Jan Matura pokus na hranici 204,5 metru, ale to stačilo na čtvrté místo po prvním kole se ziskem 758,5 bodu. Ztráta na Rakousko byla sedmibodová a další dva body chyběly na Nory. První místo patřilo se ziskem 807,5 bodu Slovincům.

214 metrů dlouhý let Lukáše Hlavy ve druhém kole znamenal posun vzhůru před Rakušany, za které se ideálně nevydařil pokus Loitzlovi. Hájek poté předvedl pokus na značku 208,5 metru.

Nejméně zkušený český reprezentant Čestmír Kožíšek ovšem poté doletěl pouze na hranici 182 metrů, což znamenalo konec medailovým ambicím. Nic už na tom nezměnilo ani 201,5 metru Jana Matury.