Vejnarová skončila dvacátá, nejlépe v sezóně

Radost z výhry jedním z důvodů, proč sportovci závodí. Ne každý ale dosáhne na první místo - těm dalším pak stačí k dobré náladě třeba i zlepšení na tratích, kde se jim nikdy zas až tak moc nedařilo. Klasickým příkladem je dvacáté místo biatlonistky Zdeňky Vejnarové ze sprintu Světového poháru v německém Ruhpoldingu. Mimo jiné znamená nejlepší umístění české reprezentantky v této sezóně.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Biatlon | Foto: Torino 2006

Rozjařenost byla ze Zdeňky Vejnarové znát i přes pouhou telefonní linku. Takto hned na úvod halekala do mluvítka:  „Hele překvápko i pro mně, v Ruhpoldingu jsem to fakt nečekala.“ Není se co divit. I s nejnovějším výsledkem patří v Ruhpoldingu Zdeňce Vejnarové, když se všechny výsledky zprůměrují, čtyřicáté páté místo. Takže: „Kdyby mi před závodem někdo řekl, že budu v Ruhpoldingu dvacátá, tak bych se smála.“ To už je rozhodně lepší smát se po závodě. A čím to, že se tentokráte Zdeňce Vejnarové dařilo?

„Pro mě tady ta trať byla strašně zakletá, já jsem se tady vždycky strašně trápila. V minulosti tady měli výhodu závodníci, kteří startovali na začátku startovního pole, protože tady byly ledové plotny a sůl a dneska ty podmínky byly super a bylo to znát. Sedlo mi to.“ A kdyby jenom na trati při běhu. Zdeňka Vejnarová zvládla dokonale i dovednostní disciplínu biatlonu - střelbu. Dokonce tak, že ani jednou neminula terč a nemusela na trestné kolo. I to ostatně při běhu pomůže.   

„Já jsem vůbec nebyla nervózní, tak jsem si říkala - Pane bože, to zas bude vypadat. Bylo to super, měla jsem radost. A to víš, že když dáš nulu, tak tě to na trati nabije. Když dáš za dvě, tak už se ti moc nechce. Takže to bylo fajn.“ K čemu všemu je ta nálada a nadšení, byť z dvacátého místa, dobré? I proto, že se rázem lépe regeneruje a také připravuje na další závody.

Přehrát

00:00 / 00:00

Nadšení Zdeňky Vejnarové

„Tenhleten výsledek mi dodal sebevědomí, že jsem střílet ještě nezapomněla, že jsem se trochu zvedla běžecky proti začátku sezóny, protože to bylo opravdu špatné a nevěděla jsem vůbec, co se mnou je. Takže tenhle výsledek mi dodá trošku energie a sebevědomí, takže se na závody těším.“  Vrcholem bude v Ruhpoldingu pro české biatlonistky už zítřejší štafeta. Jedou ji jako závod o účast na olympiádě.

Tomáš Kohout Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme