Verner: Být tam lutz, tak mám zlato

Třetí místo obsadil český krasobruslař Tomáš Verner na mistrovství Evropy v Bernu. Důvodů k radosti měl rodák z Písku nakonec víc, než by se mohlo na první pohled zdát. A nebyly pouze povahy ryze bronzové.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Krasobruslení - Tomáš Verner na ME 2011 | Foto: Michal Jurman

Loni už kde kdo nad ním lámal hůl. Nevydařenou sezónu Verner v její půli předčasně ukončil a kde kdo na jeho uvolněné místo už pasoval dalšího talentovaného krasobruslaře z Čech Michala Březinu. Verner se ale rozhodl k razantnímu kroku. Změnil trenéra a odstěhoval se do Kanady. Výsledek této léčebné kúry udivil s odstupem času možná i samotného Vernera.

,,Letos se skoro v jednom kuse usmívám a mám dobrou náladu. Vždy se promítá můj život i do krasobruslení a já si v životě dopřávám hodně radostí. Netrápím se s ničím a to si beru i na led," hodnotí usměvavý Verner svoji zásadní životní proměnu. Ani kanadská nákaza optimismem ho přesto nakonec nezbavila nervozity z důležitosti klání nejlepších evropských krasobruslařů.

Přehrát

00:00 / 00:00

Verner: Být tam lutz, tak mám zlato

,,Přestože jsem tak šťastný člověk, tak jsem měl dost velký stres. A přestože bych měl být profesionál a krásně se vyspat, tak jsem vážně nespal a připadal si jak malý kluk, jako zajíc na závodech," líčil.

Zajíc skákal ve Vernerově hlavě i během jeho veledůležité volné jízdy, v níž bojoval o medaili. Pokoje mu nedal především v samotném závěru volného programu.

,,Když jsem najížděl na předposlední skok, na trojitého flippa, tak jsem věděl, že předtím jsem udělal chybu, tak jsem si říkal: 'Tohle je skok, který potřebuješ a nejlépe v trojité kombinaci.' A když jsem takhle se sebou začal mluvit, tak mi došlo: 'Jsi ztracený, proč nemlčíš a neděláš?'," tvrdil Verner.

Právě horší psychická odolnost bývala v minulosti Vernerovi často vyčítána. Jeho nový životní styl, zdá se, ale udělal podobným prohlášením utrum, což potvrdil Verner tentokrát i na ledě. Verner zřejmě našel to, co celou loňskou sezónu marně hledal. Umění najít vlastní vyrovnanost a přenést ji do vyrovnanosti svých výkonů.

,,Být tam trojitý lutz, tak je to jasné, bral jsem zlato a nazdar. Ale to se prostě stává," přijímá s klidem Verner fakt, že ho jediná otáčka, jediný skok, stál zlato. Ve zmíněné vyrovnanosti je ale bronz z Bernu možná pro Vernera důležitější než tři roky staré záhřebské zlato.

Martin Charvát, Michal Jurman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme