Verner s partnerkou Pechalatovou oslnili při Nebeských hranách

Po dva dny hostí Praha v rámci show s názvem Nebeské hrany ty nejlepší krasobruslaře světa. Mezi několikanásobnými olympijskými vítězi i světovými šampiony září ale i jeden pár, který spolu na ledě neuvidíte. Řeč je o Tomáši Vernerovi a jeho francouzské přítelkyni Natalie Pechalatové.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tomáš Verner s Natalie Pechalatovou | Foto: Michal Jurman

Tomáš Verner se své účasti a hlavně přijetí od fanoušků v Praze trochu obával. Důvodem byla jeho několikrát v médiích skloňovaná kontroverzní účast na exibici v Severní Koreji která byla uspořádána při příležitostiv 69. narozenin komunistického diktátora Kim Čong-ila.

,,Bál jsem se, že na mě lidé zanevřou, protože vezmou za svůj názor jiných lidí, kteří tomu ne tak úplně rozumí. Bál jsem se tak trochu vystoupit, protože přivítání bylo úžasné," liboval si Tomáš Verner, jak ho vítalo na krasobruslařské exibici pražské publikum. Teprve po něm se dostalo na jeho, a v krasobruslařském světě možná i úspěšnější, partnerku Natalie Pechalatovou, která vystupuje v tanečním páru s krajanem Fabianem Bourzatem.

Přehrát

00:00 / 00:00

Verner s partnerkou Pechalatovou oslnili při Nebeských hranách

Dočkal se ovací i francouzský pár, který letos vybojoval titul mistrů Evropy a patří mezi největší favority i na nadcházejícím světovém šampionátu. Verner se s francouzskou krasobruslařkou potkal jak jinak než na ledě a jejich vztah vydržel už kdejaké nástrahy. Jen uvažte sami. On, coby Čech, trénuje v kandaském Torontu, ona, co by Francouzska, zase v Moskvě - a to nezní jako ideální vstup do společného soužití.

,,Na jednu stranu vztah na dálku je obtížný, na druhou stranu je to v něčem jednodušší. Myslím, že nám to funguje báječně. Každý okamžik, kdy třeba jen stojíme vedle sebe a pozorujeme ostatní, nebo když můžeme ráno spolu snídat, tak si vychutnáváme. Takové běžné starosti dne," je spokojený Verner.

Na společné putování krasobruslařským světem si nestěžuje ani půvabná Francouzska, která se v Praze prezentovala i několika prvními českými slůvky, typu: "Miluji tě", "dobrý" a "dobrý ještě víc" , čímž si ihned získala na svoji stranu sympatie publika.

"Jsem tady sice na krasobrsulařské exibici jako účastník poprvé, v Praze jsem ale díky Tomášovi už asi po šesté, po osmé? Česko mám ráda, hlavně českou kuchyni a fanoušci, ti jsou zde také skvělí," chválí Pechaltová zemi svého vyvoleného na které jí imponuje především tradiční český knedlík, který ve francouzské kuchyni tak trochu postrádá.

Gastornický zápal je jistě i pro Venrera dobrou budoucí devizou do dalšího společného soužití, to se ale, tak říkajíc vyplácí, českého krasobrulaři už nyní. Verner totiž sháněl jen těžce tréninkový led v Česku v rámci své přípravy na právě se blížící světový šampionát, a tak s pomocnou rukou nakonec přispěchala jeho partnerka.

,,Díky mému vztahu s Natálkou mám kontakty do Ruska a bylo možné pro mě zajistit halu. Budu přímo v Megasport aréně, je to obrovská výhoda," říkal Verner.

Výhodou pro české fanoušky zase bylo, že mimo jiné i díky Vernerovi do Prahy přijel celý hvězdný zástup krasobruslařů, jejichž účast přesahuje i jinak hojně navštěvované a štědře dotované exibice v Asii či Americe.

Hrany nadchly diváky

Evropská šampinoka Sarah Maeyrová, dnes už i herečka Sasha Cohenová, Surya Bonalyová, nebo olympijští vítězové Xue Shen a Honbo Zhao. To vše bylo za doprovodu živé hudby Charlie Bandu chvíli trochou koncertu, trochou umění i trochou sportovní dřiny.

Vše namixované do exkluzivního balení o nejvyšší kvalitě, a tak pražské publikum mohlo být opravdu nadšeno. Korunu všemu nasadilo samozřejmě vystoupení olympijského vítěze Jevgenyje Pljuščenka, jehož krokové variace zdvihaly diváky doslova ze sedaček.

Kdo nyní lituje, že nestihl do nebesky vyhraněné Tesla Arény zavítat, možná dostává do budoucna naději, že podobný hvězdný cirkus neviděla česká metropole naposledy. Nebeské hrany by totiž chtěly začít psát novou, a to každoroční historii své existence, což publiku potvrdil přímo na ledě po svém vystoupení i ještě zadýchaný Tomáš Verner.

,,A jestli se vám to líbilo, tak slibuju, že napřesrok tu budeme tancovat znovu," loučil se Verner s pražským publikem, které mu nyní už jen může držet palce. Nejen ve vztahu s Natalie Pechalatovou, ale i vzhledem k nadcházejícímu mistrovství světa, kde rodák z Písku zkusí zaútočit na svoji první medaili ze světového šampionátu. Do ruské metropole přitom Verner odlétá už v pondělí.

Michal Jurman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme