Verner to roztočí, že ho budou chytat do lasa…

Osmé místo patří po krátkém programu mistrovství světa českému krasobruslaři Tomáši Vernerovi. Bronzový medailista z lednového evropského šampionátu ale dnes hodlá ze spodních pozic útočit. A jeho odhodlání je opravdu velké.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Krasobruslař Verner chystá na MS volnou jízdu ve velkém stylu | Foto: Michal Jurman

Verner před soutěží prohlásil, že se staví do role černého koně soutěže. A ani pád v první části kombinace u čtverného toeloopa jeho názor po krátkém programu nezměnil.

„Na černém koni ještě pořád sedím, jeden pád mě z něj nesesadil. To já si na něj vyskočím. Kdybych se tam válel od začátku do konce, tak bych asi musel jít zbytek soutěže pěšky. Ale ještě pořád cválám,“ uvedl český krasobruslař.

Přehrát

00:00 / 00:00

Verner to roztočí, že ho budou chytat do lasa ...

Vernerův cval zatím znamená před druhou částí soutěže 8. místo, což je pro pátého muže světových tabulek málo. Ačkoliv v krátkém programu vyinkasoval svůj nejlepší bodový součet sezony, v nabyté konkurenci to na nejlepší nestačilo.

A tak bronzový muž z evropského šampionátu začal chystat hned po dojezdu krátkého programu společně se svým kanadským trenérem Robertem Emersonem velké manévry. „Jedu jako o život, protože je to moje poslední jízda, poslední Michael Jackson, kterého budu předvádět na závodním ledě. Tak abych si to užil, neudělal ani krok zpátky, ani krok stranou.“

Podle zmíněných plánů tedy zbývá jen šlapat led kupředu. Či jak přesněji Verner souhlasí, ve volné jízdě od něj můžete očekávat doslova velké rodeo. Řečeno ve stylu televizních bakalářských povídek: „Sakryš, dneska to roztočíme, že nás budou chytat do lasa!“

Tak nějak podobně to plánuje i Tomáš Verner. Pomyslné lano na něj budou mít nachystáno ale i jeho soupeři. Lano po krátkém programu navíc o kus delší než svírá v rukou nyní Verner.

Zmíněný handicap ale rozhodně Vernerovi starosti nedělá a optimismu neubírá. „Doufám, že mě nikdo nechytí do lasa. Samozřejmě, že mě do lasa chytat budou, každý mě bude chtít svázat! Ale já se odpoutám, odvážu a roztočím to!“

Zmíněná mužská jízda začíná v Megasport Aréně už po jedenácté hodině. Jak to Verner svými slovy „roztočí", ale bude jasné až krátce po půl druhé, kdy v roli bruslícího Michaela Jacksona showman z Písku své účinkování na moskevském šampionátu zakončí.

Michal Jurman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme