Vítězem Turné čtyř můstků je Schlierenzauer, Koudelka 5.

Turné čtyř můstků vyhrál poprvé v kariéře rakouský skokan Gregor Schlierenzauer, kterému stačilo třetí místo z Bischofshovenu. Vinou počasí pouze jednokolový závod patřil dalšímu Rakušanovi Morgensternovi. Roman Koudelka obsadil šestou příčku a v konečném hodnocení Turné mu patří pátá pozice.

'Vyhrál jsem Turné,' raduje se Rakušan Gregor Schlierenzauer

'Vyhrál jsem Turné,' raduje se Rakušan Gregor Schlierenzauer | Zdroj: Reuters

Závody v Bischofshovenu hodně ovlivnilo husté sněžení a vítr. Počasí nejdříve přesunulo čtvrteční kvalifikaci těsně před páteční první kolo, následně ji však zrušilo úplně, a do úvodního kola tak nastoupilo všech 62 skokanů. S krátkou přestávkou pak začalo kolo druhé, které však jury záhy přerušila, jeho pokračování oddalovala a nakonec ho zcela zrušila a jako konečné výsledky uznala ty po prvním kole.

Svůj skok zcela pokazil průběžně druhý Kofler, který měl jako jediný reálnou šanci ohrozit vedoucího krajana Schlierenzauera. Dopadl pouze na hranici 122 metrů, obsadil 27. příčku, a v celkovém pořadí si tak naopak o jedno místo pohoršil. Na stříbrné pozici ho díky 135 metrům nahradil vítězný Thomas Morgenstern.

Gregor Schlierenzauer sůj triumf na Turné pojistil 131 metrů dlouhým skokem, který znamenal v Bischofshovenu třetí příčku.

00:00 / 00:00

Roman Koudelka je nadšený ze svého umístění na Turné čtyř můstků

Velmi dobrou formu potvrdil Roman Koudelka, který prestižní seriál zakončil šestým místem a celkově skončil pátý. "O tomhle jsem asi nesnil, já jsem ve skrytu duše věřil, že by to mohlo být do desátého místa, pak bych byl spokojený. Ale že budu pátý, to bych určitě nečekal," radoval se Koudelka.

V Bischofshovenu bodoval i 22. Jakub Janda, v konečném pořadí Turné dvanáctý nejlepší muž. Hned za ním skončil Lukáš Hlava.

Pro něj ovšem Turné čtyř můstků skončilo smolně, neustál dopad a s poraněným nosem musel do nemocnice. V dobrém nebude na závod vzpomínat ani Jan Matura, kterého rozhodčí poslali na můstek ve velmi špatných podmínkách, v nichž ho vítr "sfoukl" na 82 metrů a poslední místo.