Vítková skončila ve stíhačce osmá. Soukalová po chybách na střelnici dojela 11.

Stíhací závod žen na mistrovství světa v Oslu z českých závodnic nejlépe vyšel Veronice Vítkové, která skončila osmá. Dnešní stíhačka se naopak příliš nepodařila Gabriele Soukalové, které vůbec nevyšly první dvě střelecké položky a poprvé v sezoně skončila mimo elitní desítku. Pro zlatou medaili si s velkým přehledem dojela Němka Laura Dahlmeierová.

Veronika Vítková na trati v Oslu

Veronika Vítková na trati v Oslu | Foto: (C) Český biatlon Petr Slavík

Celkem tři chyby na střelnici dnes udělala Veronika Vítková, která do závodů vyjížděla jako sedmá v pořadí. Česká biatloniska se po většinu závodu pohybovala na hraně první a druhé desítky.

00:00 / 00:00

S Gabrielou Soukalovou po stíhacím závodě mluvil reportér ČRo Tomáš Kohout

Nejhůře na tom byla po třetí střelbě, během které chybovala dvakrát, a po níž se propadla na 17. místo. Závěr se však Vítkové vydařil, když na záveřečné stojce nechybovala a nakonec dojela na osmé pozici.

Gabriela Soukalová do stíhacího závodu nevstoupila ideálně, když na prvních dvou položkách pokaždé dvakrát chybovala a pohybovala se mimo elitní dvacítku.

Druhá polovina závodu však české závodnici vyšla lépe, díky čemuž se Soukalová posunula na konečnou 11. pozici, která je pro ni nejhorším letošním výsledkem.

Do první dvacítky se z českých reprezentantek vešla ještě Lucie Charvátová, jež skončila 18. Jessica Jislová pak obsadila 48. příčku.

Mistrovství světa v biatlonu v Oslu:

Ženy - stíhací závod (10 km):
1. Dahlmeierová (Něm.) 30:49,2 (0), 2. Wiererová (It.) -48,3 (2), 3. Dorinová Habertová (Fr.) -57,3 (3), 4. Hildebrandová (Něm.) -1:01,8 (1), 5. Pidrušná (Ukr.) -1:18,6 (1), 6. Preussová (Něm.) -1:19,0 (0), 7. Mäkäräinenová (Fin.) -1:40,0 (4), 8. Vítková (ČR) -1:42,5 (3), 9. Džymová (Ukr.) -1:48,2 (1), 10. Dunkleeová (USA) -1:52,5 (4), 11. Soukalová -1:56,1 (5), ...18. Charvátová -2:34,9 (3), 48. J. Jislová (všechny ČR) -5:24,8 (6).

Průběžné pořadí SP (po 21 z 26 závodů): 1. Soukalová 956, 2. Dorinová Habertová 850, 3. Wiererová 834, 4. Mäkäräinenová 715, 5. Hildebrandová 670, 6. Pidhrušná 659, ...8. Vítková 622, 24. Puskarčíková 292, 30. Charvátová 213, 75. Landová 22, 90. J. Jislová 7.

Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít