Vítr sfoukl Slavíkovy šance, Dvořák naopak bodoval

Vítězstvím všech sdruženářů skončil dnešní Světového poháru v severské kombinaci. To, že foukal vítr při běžecké části ve Vesci bylo znát, ale to by zas tak moc nevadilo. Horší bylo, že zase foukalo i dopoledne na Ještědu. Takže je vlastně velké štěstí, že se závody vůbec mohly odjet.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

sdruženář Miroslav Dvořák | Foto: Tomáš Kohout | Zdroj: Český rozhlas

Jury zase dělala, co mohla, čekala, využila předskokany a snažila závodníkům ohlídat vítr. Nepodařilo se to ale u všech. Třeba naděje Tomáše Slavíka, před týdnem třetího, skončily hned po jeho spíše vrabčím poskoku na 67,5 metru.

"Už mám vymalováno a musím věřit, že se bude závodit i zítra, abych mohl předvést nějaký normální skok, protože v tomhle nebyla šance. Rakušan za mnou skočil ještě méně, takže to asi nebyla jen moje chyba. Ale to se tak někdy holt stane," nesl Tomáš Slavík statečně svůj úděl.

Přehrát

00:00 / 00:00

S českými sdruženáři mluvil Tomáš Kohout

Ani přípočet deseti bodů mu nepomohl na lepší místo než třetí od konce. A to raději pošetřil síly, než aby energií plýtval na desetikilometrovém běhu. To Pavel Churavý na tom byl po skokanské části opačně. Jako nejlepšímu z Čechů mu patřilo 18. místo. Ale sám tušil, že ho nevylepší.

"Na běhu se mi poslední dobou moc nedaří, ale věřím, že když budu dobře po skoku, tak to vyjde," doufal, ale bohužel to nevyšlo a Pavel Churavý doběhl do cíle jako 31. Jediné místo mu chybělo aspoň k bodu do celkového pořadí Světového poháru.

Jednoho z domácích reprezentantů ale nikdo nepředběhl. Naopak on, tedy Miroslav Dvořák, se dostal před 15 soupeřů a v cíli se mohl radovat ze 13. pozice se ztrátou jedné minuty a 40 sekund na vítězného Rakušana Grubera.

Dvořák rád měkký sníh

"Hodně to bylo o máze, byla základem úspěchu. Ke konci jsem si mohl lépe připravit finiš o jedenácté místo, ale i tak jsem spokojený," děkoval Miroslav Dvořák servismanům a dodal: "Ač je to měkké a nejede to, tak já v tomhle rozbředlém sněhu umím jezdit, mám dobrou techniku. Nevadí mi."

Po skokanské části přitom ještě Miroslava Dvořáka vůbec nenapadlo, že by mohl skončit tak vysoko. "Já to neplánuju, to se odvíjí od toho, jak se člověk cítí, jak ta běžecká část začne a jak to celé vyjde," tvrdil Dvořák, který o ten výsledek mohl přijít, kdyby se jury podle povětrnostních podmínek rozhodla závod zrušit.

Pro Dvořáka tak je štěstí, že se vůbec závodilo. "Jo, to je," smál se Miroslav Dvořák. Snad ho budou mít sdruženáři i v nedělí, skákat by měli od devíti hodin.

Tomáš Kohout, Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme