Vrabcová-Nývltová se veze na vlně euforie, Jakš sbírá síly na náročný konec

Až cílová fotografie musela posloužit jako důkazní materiál, že Evě Vrabcové-Nývltové těsně uniklo páté místo, ale i šestým si po dvou dnech znovu vylepšila své nejlepší umístění ve Světovém poháru.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lyžařka Eva Nývltová se podepisuje fanouškům v Toblachu | Foto: Jan Kaliba

„Šesté místo je pro mě úplně fantastické. Rozhodně nemůžu být nespokojená. Po závodu to bylo opravdu na krev, ale na druhou stranu byly etapy, kdy jsem na tom byla hůř. V předešlých ročnících jsem na tom byla ještě daleko hůř,“ cítí se sedmadvacetiletá Češka stále svěží.

To je průvodní znak toho, že se poprvé v kariéře svými výkony blíží absolutní světové špičce, a tak ji jen tak něco neunaví nebo nevyvede z míry.

Přehrát

00:00 / 00:00

Vrabcová-Nývltová se veze na vlně euforie, Jakš sbírá síly na náročný konec

„V posledních dvou dnech se mi staly dvě stejné příhody, takže jsem byla rozčílená. Udělali jsme do termosky pití a zapomněli mi říct, že ta termoska teče. Musela jsem tak na poslední chvíli přebalovat všechny věci z batohu. Před startem jsem tak byla naštvaná, ale teď už je to k smíchu,“ srší energií Eva Vrabcová-Nývltová.

To nejlepší z českých mužů na Tour de Ski dojel do cíle 35kilometrového přeběhu z Cortiny na stadion v Toblachu také naprosto vyčerpaný, ale na rozdíl od dobře naladěné kolegyně průběžně sedmnáctý Martin Jakš před víkendovým finále Tour silami zrovna neoplývá.

„Momentálně opravdu moc ne, ale doufám, že se to zlepší, a že ostatní jsou na tom podobně. Od začátku bylo jasné, že poslední tři etapy budou na Tour nejtěžší. Takhle těžký dojezd málokdy byl,“ upozorňuje Jakš na to, že po přesunu do Val di Fiemme nemají tentokrát prořídlé řady závodníků, kteří dojedou Tour de Ski až do cíle, volný den na odpočinek. Budou tedy závodit tři dny v kuse.

Jan Kaliba, Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme