Vracet se jako mistr světa je super. Ale věřil jsem v něco víc, přiznal Šlesingr

Zatímco biatlonistovi Ondřeji Moravcovi se houpala na krku stříbrná medaile za závod s hromadným startem, Michal Šlesingr smutně postával opodál. V závěrečném závodě ve finském Kontiolahti totiž dojel na pátém místě, ale stejně jako jeho kamarád z Letohradu, chtěl na stupně vítězů útočit i on.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Biatlonista Michal Šlesingr před závodem s hromadným startem | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

„Dneska mě páté místo spíše mrzí,“ řekl v cíli závodu Šlesingr, kterého mrzely především tři chyby na střelnici.

„První chybu na ležce bych ještě přešel. V masáku se chyba na první, maximálně druhé položce dá sjet, protože když startovní pole drží pohromadě, tak v balíku se tolik nechvátá. Ale udělat dvě chyby na stojce, za to bych si nafackoval,“ přiznal.

Přehrát

00:00 / 00:00

Biatlonistu Michala Šlesingra páté místo z posledního závodu na MS mrzí. Hlavně kvůli třem chybám při střelbě

Dvaatřicetiletý biatlonista ale může být se svým vystoupením na světovém šampionátu v Kontiolahti spokojený. Domů odjede s vědomím, že je mistrem světa. Na zlatou medaili si sáhl po triumfu ve smíšené štafetě.

„To je super, ale člověk věřil v něco víc,“ podotkl Šlesingr, kterého prý bude páté místo chvíli hlodat. „Ale snad mě to brzy přejde. Když se podívám na šampionát zpětně, tak výsledky opravdu špatné nebyly,“ uvědomuje si biatlonista s přezdívkou „Boušek“.

Ustál jsem to, těší Moravce. Stříbrem zkompletoval medailovou sbírku

Číst článek

Stejně jako jeho reprezentační kolegové bude mít šanci už tak vydařenou sezonu ještě vylepšit v ruském Chanty-Mansijsku, kde se od 19. do 22. března uskuteční závěrečný podnik Světového poháru.

„Co se týče trati i areálu, tak Chanty-Mansijsk patří mezi moje oblíbené destinace. Mám to tam rád a většinou se mi tam jezdí dobře. Snad mi tam forma vydrží a ještě něco předvedu,“ věří Šlesingr.

Tomáš Kohout, Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme