Vrchol sezony vyšel líp, než jsme si dokázali představit, říká Koukalová

Zlato, bronz a teď i stříbro. To je parádní bilance biatlonistky Gabriely Koukalové z mistrovství světa v rakouském Hochfilzenu. Ve středu zaostala ve vytrvalostním závodě jen za Němkou Laurou Dahlmeierovou. Česká biatlonistka má za sebou zatím takzvaný kytičkový ceremoniál, medaili dostane až večer, ale její dojmy už známe.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Gabriela Koukalová vybojovala stříbro | Foto: (C) Český biatlon Petr Slavík

Už máte kompletní sbírku medailí. Nezdá se vám, že je to sen?
Rozhodně. Určitě je to sen každého závodníka a já jsem ráda, že jsem měla to štěstí, že jsem v životě mohla mít takové úspěchy. Řekla bych, že vrchol sezony, na který jsme se dlouho připravovali, vyšel zatím asi mnohem líp, než jsme si dokázali vůbec představit.

Minula jste jeden terč hned na první položce. Pomyslela jste v tu chvíli, že ještě můžete bojovat o medaili?
Věřila jsem, že ostatní budou dneska střílet hodně dobře, ale měla jsem v sobě takový dobrý pocit, že by se to mohlo povést. Samozřejmě jsem asi úplně nedoufala, že bych mohla být na bedně, to ne. Ale věřila jsem třeba, že do desítky, nebo když se povede, tak do pětky, že by to mohlo být, ale na bednu jsem určitě nepomýšlela.

Přehrát

00:00 / 00:00

Biatlonistka Gabriela Koukalová zkompletovala svou medailovou sbírku z mistrovství světa

Těsná rána vás připravila o zlato. Nebudete teď proklínat štěstěnu?
Myslím, že můžu být ráda, že štěstěna stála při mně v těch dalších devatenácti terčích. To tak prostě někdy je. Vím, že jsem letos měla už mnohokrát štěstí, že ty těsné rány, které mně spadly, by možná jiným lidem nespadly, takže ono se to tak nějak vykompenzuju. Jendou má člověk štěstí a jednou mu zase chybí.

Jak se teď odměníte za další cenný kov?
Já doufám spíš v nějaký klid, že zítra bude zase odpočinek. Řekla bych, že včera na mě padla dost velká únava. Po takovém množství závodů je docela těžké si odpočinout a připravit se na další.

Jak to vypadá s vaším medailovým apetitem?
Já bych řekla, že čím víc se člověku daří, tak víc chce další úspěchy. Jsem ráda, je to obrovská motivace. Vzhledem k tomu, že letos jsem měla vrchol tady na mistrovství světa, tak si myslím, že můžu být víc než spokojená. Do konce sezony to možná nebudu už tolik hrotit jako doteď.

Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme