Vstupenky na ZOH v Soči už jsou v prodeji. Nejvíc jich je na hokej

Celkem osm tisíc vstupenek má k dispozici Český olympijský výbor na Zimní olympijské hry v Soči. Do prodeje dnes, přesně rok do slavnostního ceremoniálu, jdou ty první ve formě zájezdových balíčků.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Do Her v Soči zbývá jeden rok | Zdroj: Reuters

Ty nejlevnější se prodávají za 35 tisíc korun, ty nejdražší za 85 tisíc. Podrobné informace o balíčcích jsou k dispozici na stránkách Českého olympijského výboru olympic.cz. Jednotlivé vstupenky budou k dispozici v průběhu roku, podle předsedy ČOV Jiřího Kejvala nejpozději v létě. A nejvíce vstupenek bude samozřejmě na zápasy hokejové reprezentace.

Soči začíná ‚stříhat metr‘, do začátku zimní olympiády zbývá přesně rok

Číst článek

„Máme k dispozici nejvíce lístků, co jsme v historii měli na ZOH. Nejvíc jich jako tradičně máme na hokej – zhruba 3000 lístků. Tentokrát nejen na mužský, ale koupili jsme i na ženský, protože pevně doufáme, že se poprvé v historii kvalifikují i naše ženy. Pak máme hodně lístků na rychlobruslení a na lyžování. Tam, kde očekáváme úspěchy našich, tam jsme koupili nejvíce lístků,“ říká šéf ČOV Jiří Kejval.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jiří Kejval věří, že si čeští fanoušci cestu do Soči najdou

Nejlevnější lístky budou právě na zmiňovaný ženský hokej, konkrétně jeho základní skupiny. „Je to zhruba 400 korun za jeden lístek. Nejdražší lístky – a těch je jenom pár, jsou to prestižní místa na slavnostním zahájení – stojí zhruba 35 tisíc korun a ty možná ani nepůjdou do volného prodeje.“

Lístků je podle Jiřího Kejvala dostatek a ceny jsou přiměřené. Jsou ale kvůli horší dostupnosti než na letní olympiádu v Londýně o něco dražší.

Dělníci v ruském Soči prý otročí na olympijských stavbách. Úřady kritiku mírní

Číst článek

„Do Londýna jsme udělali poměrně velký risk, koupili jsme hodně lístků. Podařilo se to. O to samé se snažíme i do Soči. I když je to složitější destinace. Geograficky je sice skoro stejně vzdálená od Prahy jako Londýn, ale spojení se Soči je podstatně složitější. Ale doufáme, že si fanoušci najdou cestu do Soči a přijdou podpořit naše sportovce,“ dodává předseda Českého Olympijského výboru Jiří Kejval.

Cestovní kanceláře, které zájezdy už teď nabízí, jsou dvě. Oficiálními prodejci v České republice jsou výhradně IBTravel a SLAN tour.

Přehrát

00:00 / 00:00

Cestovní kanceláře už dnes nabízí zájezdy do Soči

„Připravujeme letecké zájezdy charterovými lety v délce 4,5 až 8 dní nebo na celý průběh OH s možností navštívit z pohledu českého sportovního fanouška všechny zajímavé disciplíny,“ říká majitel druhé jmenová cestovky Ladislav Peška.

Vstupenky budou v prodeji až do olympiády, respektive do vyprodání zásob. Celková kvóta pro Českou republiku činí 8 tisíc kusů. Veškeré informace najdou fanoušci na adrese www.olympic.cz.

Plán sportovišť pro ZOH 2014 v Soči | Foto: ČTK

Štěpán Pokorný, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme