Vyhozené rameno nevadilo. Eva Samková vstoupila do sezony výhrou

Snowboardcrossařka Eva Samková si musí na úvodní závod Světového poháru ještě 14 dnů počkat, ale první test výkonnosti už má za sebou. V rakouském Pitztalu nastoupila do Evropského poháru a po téměř desetiměsíční závodní pauze vyhrála bez ohledu na problémy s ramenem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Eva Samková | Foto: Khalil Baalbaki

„Na první závod to bylo super, i když mi vypadlo rameno. Zvládla jsem jen jednu jízdu,“ radovala se olympijská šampionka po vítězství v Rakousku, i když kvůli problémům s ramenem sjela trať v tréninku jen jednou.

Nabuzená triumfem po dlouhé době vstoupila výborně i do druhého závodu v Pitztalu, ovládla kvalifikaci, ale vypadla ve čtvrtfinále.

Přehrát

00:00 / 00:00

Start olympijské vítězky Evy Samkové do nové sezony sledoval reportér ČRo Jakub Marek

To ale nic závažného neznamená pro blížící se start Světového poháru, který začne tradičně v jihozápadním cípu Rakouska za dva týdny.

„V Montafonu jsem naposledy jela, když jsem tam vyhrála. Ta hora je ráj snowboardcrossařů, protože tam člověk i na normální cestě jede jako v trati,“ popisuje místo na pomezí Rakouska a Švýcarska Eva Samková, kde se ale loni musel závod Světového poháru zrušit kvůli nedostatku sněhu.

Přestože ani letos to není převážně na severu Evropy se sněhem ideální, v Alpách to vypadá o poznání lépe než před rokem, a tak by startu sezony nemělo nic bránit. Navíc se počet závodů v prestižním seriálu zdvojnásobil oproti minulé řádně okleštěné sezoně.

 

První závody v sezóně a hned výhra! Tak stopoju zpátky na ubytko, zrelaxuju a zejtra další:) #malapulnoc #spoko

Posted by Eva Samkova on 25. listopad 2015

„Doufám, že ušetřili nějaké peníze, nebo sehnali nějaká nová místa nebo nové investory, kteří do toho chtějí jít. Minulý rok to bylo fakt smutné,“ věří Eva Samková, která loni neabsolvovala ani jeden závod Světového poháru.

Oproti tomu letos jich má před sebou osm včetně zajímavých destinací jakými jsou jihokorejský Pchjongčchang nebo americké Squaw Valley.

Jakub Marek, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme