Výsledek českých skokanů v kvalifikaci Turné kazí jen Koudelkova choroba

Kvalifikace na třetí závod Turné čtyř můstků musela diváky bavit. Nejen ty, kteří se přímo v kotlíku na Bergiselu koukali na to, kam létají ti nejlepší skokani. Vyhrál domácí Schlierenzauer před vedoucím mužem Jacobsenem. Radovat se mohli i fanoušci českých skokanů. Všichni čtyři si totiž zajistili postup do závodu v Innsbrucku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

skoky na lyžích, Turné čtyř můstků, můstek na Bergiselu v Innsbrucku | Foto: Tomáš Kohout | Zdroj: Český rozhlas

Premiéru si odbude Čestmír Kožíšek. O dni volna potrénoval v Seefeldu a evidentně mu to prospělo. Postoupil z 38. místa. Ale rozhodně chvíli po dopadu ještě nemohl tušit, s kým bude v K.O. kole soupeřit.

„Uvidíme, koho chytneme do dvojičky. Koho chytnu bude o náhodě, ale uvidíme. Proti favoritovi Turné by to byla větší motivace, ale taky tím těžší,“ přemítal Čestmír Kožíšek a odmítal spekulovat.

Soupeře nakonec nemusí hledat daleko. Stačí, když se podívá na druhou postel na hotelovém pokoji. Klíč, podle kterého se dvojice dávají dohromady, se totiž odvíjí od výsledků a tak se Kožíšek utká s Janem Maturou.

Přehrát

00:00 / 00:00

Vyřazovací způsob skákání na Turné čtyř můstků podle Čechů může nahrávat i outsiderům

„Slabšímu soupeři stačí, aby mu fouknul vítr. Hned pak skočí o pět až osm metrů dál. Takže těžko vybírat,“ komentoval K.O. systém Jan Matura. Ani on nevěděl, že se bude moct hecovat se spolubydlícím. Dobrou náladu měl i Lukáš Hlava. Po pádu v Partenkirechenu ho jenom trochu bolí levý bok. Ale nijak ho to neomezovalo.

„Skoky dobrý. Včera jsme měli trochu silovější trénink, takže s necítím úplně tak, jak bych si představoval. Směřovali jsme ale všechno na zítra, takž pohyb nohou, si myslím, bude lepší pro mě,“ řekl Lukáš Hlava, který skončil 28. a možná zaplete jazyk i zkušenému hlasateli na můstku.

V Innsbrucku se do závodu Turné čtyř můstků kvalifikovali všichni Češi

Číst článek

Ten totiž oznámí, že proti sobě budou skákat Hlava a Hvala. Křestním Jaka, občanstvím Slovinec. Komu z Čechů ale rozhodně nebylo do smíchu? Romanu Koudelkovi. Cítil se zesláblý, útoční na něj jakási choroba.

„Důležitý bylo postoupit, ale něco jsem chytnul, takže jsem byl rád, že jsme vůbec vyšel nahoru.“ Prášky se cpát Koudelka nebude, plánuje si jednodušší léčbu.

„Hlavně si to chce odpočinout, prospat se a uvidí se. Myslím, že to zítra bude lepší,“ říká Roman Koudelka, který se ve vyřazovacím kole utká se silným Němcem Michaelem Neumayerem.

Tomáš Kohout, Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme