Výstaviště v Nice láká diváky na ‚výstavní skříň‘ krasobruslení

Obvykle chodí na výstaviště diváci okukovat cizokrajné rostliny nebo nablýskaná auta. V Nice ale v těchto dnech slouží tato budova ke zcela jinému účelu. Uprostřed palem v centru města sem početné davy chodí okukovat ty nejlepší světové krasobruslaře.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Výstaviště v Nice hostí netradiční krasobruslařskou výstavu | Foto: Michal Jurman

Jako když projede vlak! Přesně takovou kulisu dokážou účastníkům světového šampionátu v krasobruslení vytvořit fanoušci v Nice.

Už jen samotným tréninkům tanečních dvojic přihlížela zcela zaplněná největší jižní tribuna, která bouřlivým potleskem odměnila jakoukoli zvedačku či povedenou piruetu. Příjemně byl v tomto ohledu překvapen i český pár Kubová - Kiselev.

„Všimli jsme si toho hned na začátku a říkali jsme si, že tolik diváků nebývá ani na závodech. Tady jich přišla už na trénink plná tribuna, bylo to hrozně příjemné, povzbuzuje to,“ užívala si podpory snad většiny školáků z Nice Gabriela Kubová.

Přehrát

00:00 / 00:00

Krasobruslaři si na mistrovství světa v Nice pochvalují i vynikající diváckou kulisu, která provází všechny jízdy

Snaha francouzských pořadatelů o to získat na svoji stranu co největší počet fanoušků ale stála především soutěžící také jednu oběť. To když se pořadatelé rozhodli kvůli velkým tribunám umístit soutěžní ledovou plochu do budovy zdejšího výstaviště.

„Led je hrozně tenký, zůstávají v něm hluboké rýhy. Je to tím, že je asi týden starý,“ popisuje Kubová důsledky přesunu soutěží do zdejšího výstaviště.

Nice nedisponuje velkým zimním stadionem. Zdejší plocha místních hokejistů v pátém patře Sportovního paláce se dá využívat maximálně jako místo ke krasobruslařským tréninkům.

Na zmíněný fakt ale byli všichni dopředu upozorněni, a mohli se tak na něj připravit. Podobně jako to udělala česká medailová naděje, Michal Březina. Ten se ve finále své přípravy přesunul z rychlého ledu Oberstdorfu na ten berlínský.

„V Berlíně je led minimálně o dvě třídy horší než v Oberstdorfu. Slyšel jsem, že v téhle hale není led úplně dobrý, takže by pro mě mohla být výhoda, že jsem si v Berlíně zvykl na trochu jiný,“ říká Březina, který ale jinak nemůže zdejším pořadatelům zhola nic vytknout.

I pouhé tréninky tanečních párů nalákaly do hlediště početnou diváckou kulisu. Krasobruslení | Foto: Michal Jurman

I proto, že závodní halu od té tréninkové dělí jen plocha, na které se dal postavit jeden jediný hotel. Právě v něm navíc bydlí většina soutěžících, kteří tak mají vše potřebné doslova pár kroků od sebe.

„Je to určitě lepší, protože doprava v Nice je dost hrozná. Dobře, že nebydlíme někde v centru nebo na promenádě, to by bylo strašné,“ dává Březina zelenou svéráznému přístupu francouzských pořadatelů, jejichž zásluhou se do výstaviště v Nice chodí v těchto dnech na vskutku neobvyklé sportovní artefakty.

Ty nejlepší z nich potom budou, stejně jako na kterékoli jiné výstavě, také oceněny. Jenom medailemi s označením ‚Mistrovství světa v krasobruslení 2012‘.

Tereza Jelínková, Michal Jurman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme