Vytrvalostní závod vyhrála na biatlonovém MS Norka Bergerová, Vítková skončila patnáctá

Vytrvalostní závod na 15 kilometrů ovládla na biatlonovém mistrovství světa v německém Ruhpoldingu norská reprezentantka Tora Bergerová. Vybojovala tak své první individuální zlato na světových šampionátech. Češka Veronika Vítková minula při střelbách tři terče a obsadila 15. místo.

Norská biatlonistka Tora Bergerová se blíží na MS do cíle zlatého vytrvalostního závodu | Zdroj: ČTK

Bergerová jednou chybovala hned na první střelecké položce vleže, v dalším průběhu vytrvalostního závodu už ale mířila přesně a navíc přidala i kvalitní běh. V cíli měla olympijská vítězka na druhou Marie Laure Brunetovou náskok necelé minuty.

Francouzka tak musí vzhledem ke ztrátě litovat netrefeného terče na poslední stojce, bez trestné minuty by totiž zlato brala ona. Pro bronz si dojela Švédka Ekholmová. Nedařilo se vedoucí biatlonistce Světového poháru Magdaleně Neunerové, která po šesti chybách ve střelbě skončila na 23. místě.

Z Češek si vedla nejlépe Veronika Vítková, která obsadila patnáctou pozici. Také jí se příliš nepovedla střelba. Hned při úvodní ráně se netrefila, další dva nezdary a tedy i dvě minuty přidala na závěrečné stojce.

„Musím říct, že jsem opět trochu zklamaná, protože jsem pokazila poslední položku. Klepaly se mi ruce, klepaly se mi nohy. Prostě jsem to tam neudržela, nezvládla jsem to,“ prohlásila po závodě Vítková.

Další české reprezentantky skončily ve druhé padesátce. Veronika Zvařičová dojela 52., Jitka Landová 82. a Barbora Tomešová o jednu pozici za ní.

Mistrovství světa v biatlonu v Ruhpoldingu (Německo):

Ženy - vytrvalostní závod na 15 km: 1. Bergerová (Nor.) 42:30,0 (1 tr. minuta), 2. Brunetová (Fr.) -56,4 (1), 3. Ekholmová (Švéd.) -1:11,1 (1), 4. Dorinová-Habertová (Fr.) -1:14,7 (1), 5. Dunkleeová (USA) -1:18,2 (1),...15. Vítková -3:34,4 (3), 52. Zvařičová -7:11,3 (3), 82. Landová -10:34,7 (5), 83. Tomešová (všechny ČR) -11:09,6 (7)

Průběžné pořadí SP (po 22 z 26 závodů): 1. Neunerová (Něm.) 1062, 2. Domračevová (Běl.) 1021, 3. Bergerová 893, 4. Zajcevová 857, 5. Mäkäräinenová (Fin.) 841, 6. Ekholmová 797, ...27. Vítková 263, 94. Soukalová (ČR) 4

Tomáš Kohout, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít