Vytrvalostní závody biatlonového ME ovládli ruští dopingoví hříšníci. Češi neuspěli

Biatlonové mistrovství Evropy v polském areálu Duszniki-Zdrój začalo individuálními závody. Čechům se nedařilo, mezi muži z nich byl nejlepší 32. Jaroslav Soukup, mezi ženami 21. Lea Johanidesová. Vyhráli Rusové Alexandr Longinov a Irina Starychová, oba krátce po skončení trestu za doping.

Biatlonista Jaroslav Soukup Jede do cíle

Biatlonista Jaroslav Soukup Jede do cíle | Foto: Tomáš Kohout | Zdroj: Český rozhlas

Alexandru Longinovovi před dvěma měsíci skončil dvouletý trest za EPO. Po jeho vypršení byl nominován na mistrovství Evropy v Polsku a rovnou ho ovládl. Po poslední střelbě sice ztrácel na Bulhara Aneva 9 vteřin, poslední kolo ale zajel o dvacet sekund rychleji.

Rusové dvacetikilometrový závod mužů ovládli. V první šestici jich bylo 5. Kromě Longinova ještě Slepov, Šopin, Volkov a Malyško.

Nejlepší z českých závodníků Jaroslav Soukup měl sice čtvrtý nejrychlejší běh, ale zradila ho střelba. Pět trestných minut ho odsunulo na 32. místo. 38. byl Lukáš Kristejn.

Podobná situace se opakoval o chvíli později v 15kilometrovém závodě žen. S více než minutovým náskokem vyhrála Irina Starychová, které dopingový trest, rovněž za EPO, vypršel až v prosinci. Druhá skončila její krajanka Světlana Slepcovová.

Nejlepší Češka Lea Johanidesová ztrácela běžecky a přidala i tři trestné minuty ze střelnic. Skončila 21. se ztrátou téměř pěti a půl minuty. Ještě o dvě minuty horší čas měla v cíli Jessica Jislová.

Na mistrovství Evropy posílily českou reprezentaci i Lucie Charvátová a Veronika Vítková, obě ale vytrvalostní závody vynechaly a zúčastní se až sprintu.

Mistrovství Evropy v biatlonu v Dusznikách Zdroji (Polsko):
Muži - vytrvalostní závod na 20 km: 1. Loginov (Rus.) 49:54,3 (1 trest. minuta), 2. Anev (Bul.) -11,4 (0), 3. Slepov (Rus.) -53,6 (0), ...32. Soukup -4:27,4 (5), 38. Kristejn -4:47,8 (3), 45. T. Krupčík -5:24,0 (5), 55. M. Krupčík -6:00,7 (2), 56. Hošek -6:01,4 (3), 71. Vojík (všichni ČR) -7:33,9 (5).
Ženy - vytrvalostní závod na 15 km: 1. Starychová 44:24,7 (0), 2. Slepcovová (obě Rus.) -1:03,8 (1), 3. Merkušinová (Ukr.) -1:05,0 (1), ...21. Johanidesová -5:26,2 (3), 33. Jislová -7:17,9 (4), 63. Horká (všechny ČR) -10:29,3 (9).

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít