Z kola na můstek: Wiggins si zkusí skoky na lyžích. Pořiď si pojištění, vzkazuje Stoch

Je známý jako vítěz Tour de France, doma má taky solidní sbírku olympijských medailí a před jménem šlechtický titul. Sir Bradley Wiggins je cyklistická legenda, která si hlavně v roce 2012 podmanila celou Velkou Británii. Teď se ale chystá poznat úplně jiný sport. V televizní reality show bude skákat na lyžích.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bradley Wiggins | Zdroj: Reuters

„Skoky na lyžích určitě nejsou tak snadné, jak vypadají. Největší výzva je, když si uvědomí, že po té, co se pustí odrazové lávky, není cesty zpátky,“ vysvětluje hned po instruktážním pokusu profesionála James Lambert, trenér v reality show The Jump.

Mít odvahu spustit se z můstku, do toho se pořádně odrazit, cítit vítr a ve velké rychlosti přistát, to je jen základ úspěchu. A přežití.

Přehrát

00:00 / 00:00

Bradley Wiggins si hodlá zkusit skoky na lyžích, rady pro něj sbíral reportér ČRo Tomáš Kohout

Bradley Wiggins se show upsal krátce po té, co oznámil definitivní odchod z cyklistiky. Stal se jednou z 15 celebrit z různých oborů, nejen sportovců, které budou soupeřit údajně kousek od Inssbrucku, rozhodně ne na tamním velkém můstku.

„Jestli bude mít skokanské lyže, tak bych mu popřál jen hodně štěstí a Bůh s ním. Je to něco úplně jiného než sjezdovky,“ chechtal se na Turné čtyř můstků Roman Koudelka, když se o záměru bývalého cyklisti dozvěděl.
Mnohem větší respekt projevil vůči celebritě z jiného sportu Jakub Janda, který se o cyklistiku dlouhodobě zajímá.

O Wigginsově zájmu věděl. „Někde na internetu jsem to zahlédl. Přeju mu, ať si to zkusí. Já bych taky z kopce na kole nesjel jako oni. Doporučil bych mu, aby se hlavně nebál.“

Osobnosti známé hlavně ve Velké Británii samozřejmě budou mít trénink, ale nic to nemění na tom, že skoky zůstanou nebezpečné. O zmíněné show se po těžkých úrazech hodně diskutovalo, a tak se určitě jak Channel 4, i BradleyWiggins zařídí podle toho, co mu doporučuje vítěz 65. Turné 4 můstků, Polák Kamil Stoch.

„Jednu radu bych měl. Ať si zaplatí dobré pojištění. Modlit se nemusí. Skoky nejsou nejjednodušší, ale ani ne zas tak těžké,“ uklidňuje na dálku Kamil Stoch slavného cyklistu.

Ten bude mít ale i další známé soupeře i ze sportovního světa - v Česku asi nejvíce zní jméno bývalého fotbalisty Robbieho Fowlera.

Tomáš Kohout, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme