Z kvalifikace v Ga-Pa postoupili čtyři čeští skokani

Čtyři ze šesti českých skokanů se probojovali do druhého závodu Turné čtyř můstků. Nejlepším z nich byl na můstku v Garmisch-Partenkirchenu s výkonem 131,5 m sedmý Jan Matura. Kvalifikaci vyhrál Rakušan Thomas Diethart, kterému rozhodčí naměřili 141,5 m.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jan Matura na MS v závodě na velkém můstku ve druhém kole uletěl na značku 132,5 metru | Foto: Reuters

Jana Maturu doprovodí do středečního závodu Jakub Janda (127), Antonín Hájek (127,5) a Lukáš Hlava (127,5). Roman Koudelka při svém nečekaném návratu na můstky po zdravotních problémech dopadl na 119,5 metru a byl klasifikován na 61. místě.

Druhého pokračovaní tradičního podniku se nezúčastní ani Čestmír Kožíšek (124,5). Dvaadvacetiletý skokan skončil dvaapadesátý.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jana Maturu pod můstky v Ga-Pa zpovídal Tomáš Kohout

"Hodně mi pomohl materiál a hlavně profil můstku, který mám rád. Zítra ale bude rozhodovat každá chybička. Uvidíme, jak se to vyvine. Doufám, že si udržím výkonnost alespoň kolem šestnáctého místa, ta to bych byl strašně rád," svěřil se Radiožurnálu Jan Matura.

"Jsem rád, že jsem si tady mohl skočit, bohužel to do kvalifikace nevyšlo. Byl by to malý zázrak, kdybych postoupil. Mám za sebou pět skoků na malém můstku a de facto dva na velkém, tři měsíce jsem neskákal," vysvětloval po závodě čerstvý navrátilec do skokanské stopy Roman Koudelka.

Jan Matura narazí v prvním kole na Slovince Jaka Hvalu, z děleného 36. místa postupující Jakub Janda změří síly s Norem Andersem Jacobsenem a proti dnes devětatřicátému Hájkovi nastoupí Japonec Daiki Ito.

Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme