Z mistrovství světa odjedu se vztyčenou hlavou, říká skokan Koudelka

Skokan na lyžích Roman Koudelka se na velkém můstku ve švédském Falunu trápil. Na mistrovství světa se mu nedařily tréninkové skoky a před hlavním závodem z něj optimismus zrovna nesršel. Nakonec ale obsadil 8. místo, ze kterého měl radost.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Skokan Roman Koudelka na mistrovství světa ve Falunu | Zdroj: ČTK

Osmé místo vám dostalo úsměv do tváře, když jste přicházel, tak jste si dokonce pohvízdával...

Mám radost. Od rána jsem byl pozitivní a skoky se mi opravdu povedly. Nebyly vůbec špatný, i když podmínky nebyly ideální, ale to se nedá nic dělat. Škoda, že to nedopadlo do šestého místa, to by bylo ještě veselejší, ale takhle si myslím, že je velká spokojenost.

Přehrát

00:00 / 00:00

Skokana na lyžích Romana Koudelku zpovídal po závodu na velkém můstku reportér Tomáš Kohout

Skoky se pohybovaly v rozmezí od 122,5 po 124 metrů. Vypadá to, že jste odstranil nějaké chyby, o kterých jste mluvil před závodem…

Odstranil jsem hodně věcí. Paní Sládečková (psycholožka – pozn. red) mi poslala SMSku, že bylo všechno v pořádku. Jen je škoda, že to nestačilo na šestku. Když máte odpočet šest bodů a Freund čtrnáct, tak je to velký rozdíl. To se pak o medaile bojovat nedá.

Opravdu stačí jedna textová pzráva zpráva, abyste se takto překlopil, jak vy říkáte – otočil hlavu?

Náznaky byly už včera. Hlava šetřila energii a dneska začala bojovat, což jsem přesně potřeboval. Se skoky byl spokojený i Ritchie (trenér Schallert), z mistrovství světa odjíždím s dobrým pocitem.

Koudelka skončil na velkém můstku osmý, mistrem světa je Němec Freund

Číst článek

Vrací se vám tedy dobrá nálada? Už si skoky opět užíváte?

Ze skoků jsem měl radost už od zkušebního kola. V každém pokusu jsem měl odečet šesti bodů, to se pak o nějaké lepší umístění bojuje hůře. Na páté šesté místo moc nechybělo, což by byla bomba. Top 10 je ale pořád výborné a na průběh sezony jsem nezklamal.

V sezoně jste vyhrál už čtyři závody Světového poháru. Někteří fanoušci, kteří se tolik ve skocích tolik nevyznají, možná budou přemítat, proč nebyl 'Koudy' třeba třetí…

Asi budou, ať se podívají na kombinézy soupeřů a mojí, a kdo se v tom trochu vyzná, tak si udělá názor sám.

Opět jsme u tématu kombinéz. Koho máte na mysli?

Nebudu nikoho jmenovat, ale beru mi to sílu. Zase mě pak o to víc těší, když je porazím. Škoda, že se to vždy děje na velkých turnajích. Jak jsem ale říkal, jsem spokojený a odjíždím odsud se vztyčenou hlavou.

Tomáš Kohout, Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme