Začala jsem riskovat a nevyšlo to, říkala po slalomu ve Flachau Strachová

Šárka Strachová popáté v sezóně dokončila slalom Světového poháru v nejlepší desítce. V rakouském Flachau měla ovšem závod rozjetý lépe než na 9. místo. V první jízdě byla totiž třetí nejrychlejší ženou uměle nasvícené sjezdovky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Šárka Strachová obsadila v rakouském Flachau 9. místo | Zdroj: ČTK

„Mám vždycky trošku problém, když je trať rozbitější a nemůžu jet svoji vlastní stopu. Netrefila jsem to dobře a nahoře jsem udělala pár větších chyb, které mě stály víc času,“ vrátila se k druhému kolu česká slalomářka.

Po první jízdě byla sice třetí, ale měla za sebou smečku pěti pronásledovatelek. Každá ztrácela méně než dvě desetiny sekundy.

Přehrát

00:00 / 00:00

Začala jsem víc riskovat a z toho pramenily chyby ve druhém kole, říkala po slalomu Světového poháru v rakouském Flachau Šárka Strachová

„Takhle o tom nepřemýšlím, spíše jsem se dívala, kolik mi chybí na soupeřky přede mnou.“

Jelo se za umělého osvětlení, ale pro Šárku Strachovou to žádný velký problém nebyl.

„Většinou je při umělém osvětlení lepší vidět než ve dne, protože nehrozí žádný přechod slunce do stínu. Navíc tady je osvětlení výborný, takže viditelnost byla skvělá,“ pochvalovala si Strachová.

Po několika letech se vrátila do světové špičky a závodí o umístění na pódiu. I to je pro Šárku Strachovou před blížícím se světovým šampionátem velké povzbuzení.

„Je to fajn startovat zase úplně na začátku. Teď už jezdím jinak než dřív, začala jsem víc riskovat a z toho pramenily chyby ve druhém kole, ale to k tomu patří. Teď to nevyšlo, ale příště to třeba vyjde.“

Lyžařka Šárka Strachová skončila ve slalomu v rakouském Flachau devátá

Číst článek

V Praze pokračoval ve stejný čas soudní spor s otcem české lyžařky Petrem Záhrobským, ale k tomu už se Šárka Strachová vracet nechce.

„Už to jde úplně mimo mě. Vyřešila jsem si to na konci srpna a pro mě jakýkoliv soudy už jsou uzavřený. Ani nevím, co se u nás děje a netýká se mě to,“ uzavřela devátá žena slalomu v rakouském Flachau Šárka Strachová.

Jan Kaliba, Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme