Začínala v osmnácti vedle dětí. Skokanka Křepelková se dostala až na MS

Zatímco Venezuelanovi potácejícímu se na běžkách se lidé smějí, z jedné české skokanky na lyžích by se jim ústa otevřela údivem. Spolu s Barborou Blažkovou postoupila z kvalifikace do závodu mistrovství světa v Lahti. Jmenuje se Marta Křepelková a ani nedoufala, že se jí to někdy podaří.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Marta Křepelková u můstků v Lahti | Foto: Tomáš Kohout | Zdroj: Český rozhlas

„Je to hodně zvláštní pocit. Čekala jsem, že si jednou zkusím nějaký můstek jako K40. A najednou jsem na mistrovství světa,“ zářila pod můstkem v Lahti Marta Křepelková.

V 25 letech je sice nejstarší českou skokankou na šampionátu, ale začala s tímto sportem suverénně nejpozději, až jako plnoletá.

Přehrát

00:00 / 00:00

Marta Křepelková má už 3 medaili z Univerziády, dnes se představí na MS

„Začala jsem se o to zajímat, když mi bylo 18, ale bylo těžké začít. V tomhle věku normální lidi nezačínají, takže mě nikde nechtěli vzít, až v Harrachově,“ vzpomíná na své začátky.

Na krkonošských můstcích se z Marty Křepelkové stala - aspoň podle přezdívky Kaisa Martalainen - takže je teď ve finském Lahti jako doma. „Finské“ jméno jí vymyslel bývalý skokan František Vaculík.

„Bylo to můj první trenér a trénoval mě na můstcích K10, K18. Skákala jsem tam s pětiletými kluky. Koukali na mě trochu divně, možná ze mě měli i trochu srandu, nedivila bych se. Bylo to zvláštní. Ty děti mi byly po kolena a já skákala podstatně hůř než ony,“ směje se.

Teď už je ale Marta Křepelková lepší. A ve škole je také úplně jinde než kluci, se kterými začínala skákat. Studuje totiž kybernetiku a robotiku na ČVÚT. Díky studiím má teď Marta Křepelková tři medaile z Univerziády. Dnes se chystá na závod na středním můstku na mistrovství světa.

Tomáš Kohout, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme